Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Gazeteci ve Siyasetçi Tufan Doğu Bir Efsaneydi

Eklenme : 2.09.2021 00:00:00
Görüntülenme: 614

Sevgili okurlarım, Muğla'nın efsane isimlerinden Tufan Doğu geçtiğimiz günler içinde Allah'ın rahmetine kavuşmuştu. Rahmetli Doğu'nun cenazesi de görkemli bir şekilde defnedildi. Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Valisi Orhan Tavlı, değişik partilerin milletvekilleri, belediye başkanları, çok sayıda vatandaşın katılımı oldu.

Sevgili okurlarım, rahmetli Tufan Doğu, sosyal yönlü değerli bir gazeteciydi. Aynı zamanda CHP içinde uzun yıllar siyaset yaptı. Siyaset yapmış olduğu yıllarda, CHP il başkanlığı ve SHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş başarılı çalışmalarıyla kendini kabullendirmiş değerli bir üstattı.

Sevgili okurlarım, rahmetli Tufan Doğu'nun yanında 50 yıl önce ben de beraber çalıştım, sayın Doğu'dan çok şeyler öğrenmiştim. Tufan Doğu, İlkadım Gazetesi'nin sahibiydi. Yazılarını korkusuzca yazardı. Bana da söylediği, "Bak ben ne kadar korkusuzca yazabiliyorsam sen de aynısını yapacaksın. Aksi taktirde gazeteci olamazsın. Ama insanların onuruyla, gururuyla oynamayacaksın" derdi.

Sevgili okurlarım, rahmetli Tufan Doğu için söylenecek o kadar olumlu laf var ki sormayın. CHP'nin il başkanlığını yaptığı dönemde diğer partilerin il ve ilçe başkanlarıyla da devamlı diyalog içinde olmayı severdi. İşte öylesine bir değerdi Tufan Doğu.

Sevgili okurlarım, bundan 25-30 yıl önce Tufan Doğu bana hitaben "Hüseyin, söylemiş olduğum lafların hepsini yerine getirdin. Korkusuzca yazılarını yazıyorsun. Ben de Hamle Gazetesi'nin keyifle okuyorum" diyebilen CHP'li Tufan Doğu üstadımız. İşte öylesine bir efsaneydi Tufan Doğu üstadımız.  Kendisi CHP'li olmasına rağmen görüşü sağ olan Hamle Gazetesi'ni de met etmesini iyi biliyordu.

Rahmetli Tufan Doğu'ya tekrar Allah'tan rahmet diler, yakınlarına başsağlığında bulunuyorum, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft