Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yeni yılda zamlar vatandaşın belini bükecek

Eklenme : 3.01.2022 00:00:00
Görüntülenme: 462

Sevgili okurlarım, Türkiye 2022 yılına zamlarla girdi. 2021 yılında çektiğimiz bu ızdırabı 2022 yılanda da çekmek mecburiyetinde kalacağız. Nedeni de yeni yılın ilk saatlerinde a'dan z'ye her şeye zam gelince vatandaşın yılbaşı eğlenceleri burnundan geldi diyebilirim.

Sevgili okurlarım, yapılan zamlar arasında odun, kömür, elektrik, doğalgaz, benzin, mazot, ÖTV vb. daha birçok kaleme gelen zam vatandaşı adeta şok etti diyebilirim. Enflasyon deseniz aldı başını gidiyor. Faizler değişik bankalarda farklı şekilde uygulanıyor. Dolar, AVRO ve altının dalgalanmalar yüzünden yeniden son günlerde yükselişe geçmesi vatandaşın gözünü korkutmaya başladı. Hal böyle olunca 2022 yılında da önceki yıl gibi vatandaşın yaşantısının güzel olmayacağının göstergesidir.

Sevgili okurlarım, 2 günden bu yana televizyon kanallarında ki haber programlarına bakıyorum yıllardan bu yana AK Parti hükümetini met eden çok sayıda gazetecinin, yönlerini değiştirip iktidarı topa tutmaya başladıkları görüldü. Hele hele Habertürk TV'deki yazarları ise şaşkınlık içinde 'biz şimdiye kadar böyle bir şey görmedik' diyerek Ak Parti iktidarını aşırı bir şekilde tenkit ettiklerini gördüm. Eğer bu yazarlar böyle konuşabiliyorsa vatandaş ne söylesin.

Yani anlayacağınız Ak Parti iktidarı, yapmış olduğu bu büyük zamlar ile vatandaşın zihnini tamamen bozdu. Vatandaş ne yapsın, halkın alım gücü yok. Çarşı pazarı gidip herhangi bir şey alamıyorlar. Fiyatlar deseniz yine önceki dönemde gibi zamlı olarak raflarda görülmekte. Gel sen bu işin içinden çık çıkabilirsen. Tek alternatif bir erken seçim olup, ülkeye düzlüğe çıkaracak bir parti aranmakta. Onu da bekleyelim önümüzde ki süreçte neler olacak hep birlikte görelim sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft