Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Bozüyük ve Bozarmut Mahallelerine Doğalgaz Müjdesi

Eklenme : 21.01.2021 00:00:00
Görüntülenme: 825

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta içinde Yatağan'ın AK Partili Belediye Başkanı Mak. Müh. Mustafa Toksöz, beraberinde AK Parti milletvekilleri, AK Parti il başkanı, yönetim kurulu üyeleri, Yatağan AK Parti İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, MHP ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Bozarmut Mahallesi'nde ve Bozüyük Mahallesi'ne doğalgaz tesisatı açılımında hazır bulundular. Yapılan konuşmalarda kısa bir sürede her iki mahalleye doğalgazın en yakın zamanda açılacağının sözünü verdiler. Her iki mahallenin vatandaşları da bu verilen müjdeli haberden memnun kaldılar.

Sevgili okurlarım, daha sonra Yatağan Belediye Başkanı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz'e sorduğumda: sayın başkan, Bozüyük'e doğalgaz ne zaman gelecek? diye sorduğumda sayın Toksöz, " Hüseyin Amca, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden doğalgazla ilgili olumsuz yazı geldi ama Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Bey ile görüşüp, halletmeye çalışacağız" dedi. Ben de "Başkan, teşekkür ederim." dedim.

Sevgili okurlarım, daha sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü aradığımda, "Sayın başkan Bozüyük ve Bozarmut Mahallelerine doğalgaz yapımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?" diye sorduğumda, cevap olarak: "Hüseyinciğim,  Bozüyük Mahallesi'ne doğalgazın gelmesi için birkaç prosedür var, kanalizasyon, elektrik, telefon ve buna benzer birkaç kuruluştan izin alınması gerekir, bunun tek sorumlusu Yatağan Belediyesi'dir. Bizim, Bozüyük Mahallesi'ne doğalgaz verilmemesi için herhangi bir eylemimiz olmamıştır, gereğini yapsınlar, Bozüyük Mahallesi'nin doğalgazını da bilahare bağlasınlar. Bozüyük Mahallesini seven birisi olarak, birkaç yıl önce hiçbir yerde yapılmayan kilometrelerce asfalt yapıldı, iki tane köprü yapıldı, bu da benim Bozüyük Mahallelileri için yapmış olduğum bir hizmettir." Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Osman Gürün bu konuyla ilgili beni aydınlatabilecek bir yazı iletti, ben de yazıyı aynı şekilde sizlere aktarıyorum;

Aykome Yönetmeliği değişikliği öncesi alt yapı kurumları yatırım programlarına aldıkları güzergâhlarda kazı izni için büyükşehir belediyemize başvururlardı. Aykome Şb Müdürlüğü olarak varsa ilçe belediyesi sorumluluğundaki güzergahlar için ilgili ilçe belediyesinin görüşü alınarak kazı ruhsatı düzenlenir ve çalışma bildirimi yapılarak koordinasyon ve denetim yapılıyordu. Değişen yönetmelikle ilçe belediyesi sorumluluğunda kalan alanlarda altyapı kurumu ilçe belediyesine başvuracak ve ilçe belediyesi kazı izni verecektir ve gerekli denetimi yapacaktır. Aykome olarak koordinasyonu sağlamamız için ilçe belediyesi verdiği kazı izni ile ilgili tarafımıza bilgi vermelidir. Büyükşehir sorumluluğundaki alanlarda Aykome kazı izni verecektir.

Sevgili okurlarım, Bozüyük Mahallelilerine ve Bozarmut Mahallelerine doğalgazın kısa sürede getirileceğine inanıyorum, çünkü Yatağan Belediye Başkanı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz, bu konuda mücadele verirken Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile bu işi halledeceğine inandığını söylüyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de yine eskisi gibi güzel konuşmalarıyla, olumsuz cevap vermeyip, bu konuda ılımlı tavırlar sergiliyor. Ben de Yatağan Belediye'sinin gereken prosedürleri yerine getirdikten sonra doğalgazın her iki mahallelere geleceğine inanıyorum. Her iki mahalleye şimdiden doğalgazlarının hayırlı olmasını diliyorum, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft