Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Bozüyük Sevdalısı Bozüyüklü İbrahim Ertın Bey

Eklenme : 12.11.2020 00:00:00
Görüntülenme: 552

Sevgili okurlarım, zaman zaman saygın isimleri köşemde onurlandırmaya çalışıyorum. Bu isimlerden biri de benim de değer verdiğim Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin personeli olan İbrahim Ertin Beyden bahsedeceğim.

Sevgili okurlarım, İbrahim Ertın Bozüyük sevdalısı değerli bir isimdir. Muğla'da oturmasına rağmen işi gücü Yatağan'ın Bozüyük Mahallesi'nde ne oldu, ne kaldı diye merak edip, insanların iyi gününde de kötü gününde de yanında olan saygın bir isim olarak biliniyor. Öyle de olduğu için Bozüyük halkı tarafından kendisi aşırı şekilde sevilip sayılıyor. İbrahim Ertın Beyin Muğla'da ikamet ettiğini söylemiştim ya, Muğla'da olmasına rağmen bir ayağı Yatağan'ın Bozüyük Mahallesi'nde. Bozüyük halkının her zaman yanında olan ve herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sürekli soran değerli bir isim olarak bilinir İbrahim Ertın Bey.

Sevgili okurlarım, Bozüyük sevdalısı İbrahim Ertın Bey, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde de kendisini sevdirmiş ve saydırmış bir isim olarak bilinmekte, yine ayrıca sayın Ertın, sendikacı olup, dürüst bir sendikacılık yaptığı da dile getirilmekte. İşte öylesine bir değer, İbrahim Ertın evladımız.

İbrahim Ertın Özgeçmişi:

İbrahim Ertın, 1968 yılında Muğla-Yatağan/Bozüyük'te doğdu.

İlk-orta okulu Bozüyük'te ve endüstri meslek lise tahsilini Yatağan'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi'nden mezun.

1988- 1995 tarihleri arası Yatağan noterliğinde noter kâtibi olarak çalıştı.

 01/09/1995 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğünde çalışmaya başladı.

24/06/2005 yılında sendika üyeliği kabul edilerek, Türkiye Eğitim ve Öğretim Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim Sen ) Merkez yönetim kurulunca Üniversite Rektörlük Birim Temsilcisi üyesi oldu.

17/11/2013 tarihinden itibaren Türk Eğitim Sen Muğla İl Yönetiminde Denetleme Kurulu Üyesi olarak sendikal faaliyetlerinde görev yapmaktadır.

Halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Maaş Tahakkuk ve Kontrol Biriminde bilgisayar işletmeni kadrosunda görev yapmaktadır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Hizmetleri Birimi (Mediko)dan emekli hemşire Birsen Ertın ile evli, Bengisu Ertın adında 1 kız çocuk babasıdır.

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft