Hüseyin Nizamoğlu

Hüseyin Nizamoğlu

NERDE KALMIŞTIK
HüseyinNizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Ağlatan Grup Toplantısı

Eklenme : 1.04.2021 00:00:00
Görüntülenme: 673

Bu yazı 10 yıl önce yazılmıştır.

Ak Parti'nin Salı günkü grup toplantısı, hem ağlattı ve hem de ülkenin yol haritasını ve geçirdiği pek çok olmazsa olmaz badireleri hatırlattı. Bugün ülke yeni uygulama programı ile nerelere vardı. Her yeniliğe ayak bağı olanlar birer birer ıslah ederek geldik. Hala bu güzelliklere engel olmak için ülke aleyhine casusluk yapanlar savunuyorlar.

Bizim iktidarımızla birlikte yeni Türkiye programını uygularken, eski dönemin sevdalıları, ordu yüksek kademesini silah gibi kullandılar. Yüksek hâkimleri, YÖK'ü yani üniversiteleri yollara dökmeye çalıştılar.

Bütün bu olaylarda her zaman emir kulu olan basın ve hep baskılarla iktidara gelebilmiş CHP bilinirken zaman içinde ona birde kan kardeş olarak MHP'de guruba dâhil oldu.

Kürt olayları çok evvelden başlamış, bir yandan ülkenin seçkin insanları ülkenin her yerinde öldürülüyor, fakat bir türlü faili bulunamıyordu. 1993'lü yıllardan sonra her gelen Cumhurbaşkanını ihtilalci olan paşalar seçiyordu. 1999 yılı seçimi sonu, hiç anlaşamazlar ve olamaz dediğimiz MHP, Ecevit'in yörüngesine gayet rahat girebilmişti.

Memur maaşlarım bile ödeyemez hale gelen bu sol ortaklık, IMF'den kredi. Alabilmek için, tamamen emir kulu oldular ve verilen emir üzerine Kemal Derviş akıl hocalığı yapmıştı. Şartlardan birisi ülkede şeker pancarı üretilmeyecek... Tütün de yasak edilecek birçok sosyal hakları olan işçiler mağdur edilirken, kimsenin gıkı çıkmıyordu. Bu dönemde Cumhurbaşkanını gene aynı ihtilalci paşalar tayin etti. Seçilenin tek görevi vardı. Ülkenin kalkınmasına mani olmak! İhtilalcilerin karargâhı olan derneğe var gücü ile maddi yardım etmekti. Sonradan isimleri ERGENEKON olan grup, basınıyla, siyasi partileri ile yüksek hâkimleri ile ülkeyi kan çanağına döndürüyorlardı.

Ülkeyi bu hale sokanlar çare arama yerine Ergenekon Örgütünün üyesi oldular. Bunu yıllarca bu derneği savunmalarından dolayı ispat etmeye gerek yok. Hala da bu kötü duruma sahip çıkan, suçlulardan milletvekili seçen ve sonunda da ünlü hukuk oyunları ile neredeyse af olma durumuna gelenlerden bu ülkeye ne gelebilir.

YENİ DÖNEM 3 KASIM 2002'DE BAŞLADI

Grup toplantısında Başbakan yukardaki eski dönemi hatırlattıktan sonra da yeni dönemde olanlar özetledi. Biz iktidar olduğumuz sırada ordu komuta kademesi bayramlarda kendilerinin komutanı olan başbakanı tınlamıyorlardı. Bayramlarda başı kapalı gibi mazeret ile devletin resmi törenlerine iştirak etmiyorlardı. Terfi ve emekli işlemlerini icranın dışında yapmaya devam etmek istediler. Mücadele, aradaki parazitlerin temizlenmesi sebebiyle uzamaktı idi. En önemlisi Cumhurbaşkanı seçimi idi. Demek ki, 2007 tarihine kadar önemli reformlara sıra gelemiyordu. Nihayet, 2007'de Cumhurbaşkanım bundan böyle halkımızın seçmesi değişikliği ile başlandı. Dış ve iç borçlar ödendikçe ülkede ferahlık oldu. Faizler ve enflasyon birden düştü.

Anayasanın 27. maddesini büyük mücadele ederek değiştirdik. Anayasa reform oylamasında bugünkü, Ekmel Bey'in saydığı partiler bir ağızdan red dedikleri halde, yüzde 58 oy ile destek olan milletimiz şimdi çok daha bilinçlidir. Belki de bu seçim öncesi son toplantımız olabilir. Sizler ne kadar asil insanlarsınız. Partimizin disiplinini hep ayakta tuttunuz. Beni hiç moralsiz bırakmadınız. Sizlerden helallik istiyorum deyince, GRUP ayağa kalkarak hem ağladı ve hem de helal olsun ama seninle bizde geliyoruz!

Başbakan, grubun ve milletin Ramazanını, Kadir Gecesi ve bayramını kutladı. Bu mübarek günler ve gecelerin milletine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.

ÖNCEKİ yazı
SONRAKİ yazı
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft