Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

MHP İl Başkanlığını Yeniden Mehmet Korkmaz Kazandı

Eklenme : 2.11.2020 00:00:00
Görüntülenme: 424

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere geçtiğimiz günler içinde Muğla'da MHP İl Kongresi yapıldı. İl Başkanlığı için mevcut İl Başkanı Mehmet Korkmaz, deneyimli siyasetçi Hacı Çelik başkan adayı oldular. Gerçekleşen seçimde Mehmet Korkmaz tekrar MHP İl Başkanı oldu, diğer aday Hacı Çelik ise seçime 1 hafta-10 gün kala adaylığını açıkladığı için istediği oyu alamadı ve her iki başkan adayı arasında birçok oy farkı oldu.

Sevgili okurlarım, MHP'nin bazı ilçe başkanları, il genel meclisi üyeleri ve partili üyeler Hacı Çelik'in son zamanda aday olması sebebiyle oylarının bu denli azaldığını söylediler. Çoğu partililer Mehmet Korkmaz tarafına oy kullandılar. Muğla'da gerçekleşen MHP İl Kongresi'nde Başkan Adayı Hacı Çelik yenilik yapmak için il başkanı adayı oldum, demesine rağmen il başkanlığı seçimini kaybetti.

Sevgili okurlarım, yeniden MHP İl Başkanı seçilen Mehmet Korkmaz ise: Mevcut il yönetiminin haricinde takviye olarak bazı yeni isimler alıp, yönetimi güçlendirdiği dile getiriliyor. Yine birçok MHP ilçe başkanlarından bazılarının görüşleri şöyle: "Evet biz Hacı Çelik başkanı severiz, yenilik yapacağım dedi iyi hoş da seçime 10 gün kala adaylık olmaz" diye kızdıkları için oylarını Mehmet Korkmaz'a vermişler.

Sevgili okurlarım, Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz yapmış olduğu konuşmasında: Güzel bir seçim havası yaşadım, kardeşlik içinde beraberdik il yönetimime takviyeler yapıp daha da dinçleştik, bundan sonra önceden olduğu gibi parti çalışmalarımıza hız verip, MHP'yi daha iyi yerlerde göreceğiz" dedi, sevgili okurlarım.

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft