Zeynep'in annesinin boynu bükük kaldı

Zeynep'in annesinin boynu bükük kaldı
Eklenme : 20.04.2021 15:32:00
Görüntülenme: 1217

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'nın birinci günü öldürülen 24 yaşındaki Zeynep Şenpınar'ın katil zanlısı olan sevgilisi Selim A.K.müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kadir Tamer

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davada mahkemeden çıkan karar Şenpınar ailesini üzüntüye boğdu. Sanık Selim A.K.'ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası  verilmesini bekleyen anne Aruz Şenpınar, müebbet hapis cezası kararı sonrası adliye binası önünde gözyaşlarına boğuldu.

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde 2020 yılında Ramazan Bayramı'nın birinci günü Menteşe İlçesi Kötekli Mahallesi'nde yaşayan ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Zeynep Şenpınar, sevgilisi Selim A.K. tarafından 37 bıçak darbesi ile öldürülmüştü. Cinayetin ardından kendisini de yaralayan ve bir süre tedavide görülen katil zanlısı Selim A.K. hakkında Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında hunharca, canavarca hisle ve eziyet çektirilerek öldürülme suçlaması ile dava açılmıştı. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava son celse ile sonuçlandı. Mahkeme heyeti katil zanlısı Selim A.K.'yi Zeynep Şenpınar'ı kasten öldürmek suçlaması ile müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Avukatlar karara tepkili

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı karara Şenpınar ailesinin avukatları tepki gösterdi. Şenpınar ailesinin avukatlarından ve Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, dava sonrası adliye binası önünde bir basın açıklaması yaptı.

Mahkemenin aldığı kararı değerlendiren Cumhur Uzun, "Bugün bir bayram günü ilimizde öldürülen Zeynep Şenpınar katilinin karar duruşması vardı. Bu duruşmada iddia makamı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep iddianamesi ile bunu ortaya koymasına rağmen mütalaada son olarak bütün deliller toplandıktan sonra yapılan değerlendirmede, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile kanunlarımızın cezalandırmayı öngördüğü eylemlerin bu dosya içinde gerçekleştirilmiş olduğu tespit edilmişti. Buna rağmen tarafımızdan cinayetin canavarca hisle nasıl yaşandığı kanıtlanmış, 37 bıçak darbesinin hangi gerekçe ile ve neden kime yapılabileceği bunun eziyet çektirmekten öte hiçbir anlamı olmadığı tarafımızdan çok açık kanıtları ile dosyada toparlanmış olmasına rağmen, mahkeme heyeti sadece insan öldürmek suçunun vücut bulduğu gerekçesi ile ömür boyu hapis cezasına hükmetti. İlk bakışta ömür boyu hapis cezası ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası arasındaki teknik fark, fark değilmiş gibi gelebilir. Ancak çok derin farklı sonuçlara götürebilir. O nedenle bu dosya ve dosyanın gerçeği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının uygulanması şeklindeydi. Karar bu yönü ile eksik bir karar, yaralayıcı olmuştur. Ancak hukuki süreç sona ermemiştir. Bu karar gerek tarafımızdan, gerekse kanunlar gereği istinafa tabidir" dedi.

Annesi gözyaşlarına boğuldu

Muğla Adliyesi önünde gözyaşları içinde kararı değerlendiren Zeynep Şenpınar'ın annesi Aruz Şenpınar, "Bu katil benim kızımı bir bayram günü katletti. Ben Zeynep'i bunun için doğurmadım, okutmadım. Zeynep'in ne suçu vardı. Zeynep'in kanı yerde kalmasın" dedi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft