Yusuf Kayacık Ak Partiden ihraç edildi

Yusuf Kayacık Ak Partiden ihraç edildi
Eklenme : 17.09.2020 13:15:00
Görüntülenme: 3100

Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atanmasına sosyal medya üzerinden tepki veren ve bu nedenle Türk Kızılay Muğla Şube Başkanlığı görevinden geçtiğimiz günlerde alınan Yusuf Kayacık, bu kez Ak Partiden ihraç edildi.

Milli Güreşçi Hamza Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atanmasına sosyal medya üzerinden tepki veren ve bu nedenle Türk Kızılay Muğla Şube Başkanlığı görevinden alınan Yusuf Kayacık yaptığı açıklamalar nedeni ile Ak Parti İl Yönetimi tarafından disipline sevk edilmişti.

Muğla İl Disiplin Kurulu, 14 Eylül tarihinde yaptığı toplantıda Yusuf Kayacık'ı, parti tüzüğünün 117/7 maddesi uyarınca parti yöneticileri, üyeleri veya parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu önünde gerçekdışı haber yaymak, iftira, hakaret, karalama veya küçük düşürücü beyanlarda bulunmak konusunu ihlal ettiği gerekçesi nedeniyle oy birliği ile partiden ihracına karar verildi.  

Muğla İl Disiplin Kurulu tarafından alınan 8 yıldan bu yana Ak Parti'de siyaset yapan Yusuf Kayacık'a tebliğ edildi.

Savunmada 'Kırımızı Bavul' ayrıntısı

Ak Parti Muğla İl Yönetimi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen Yusuf Kayacık, savunmasında ise dikkat çeken ayrıntılara yer verdi. İl Disiplin Kurulu'na iki sayfalık savunma veren Kayacık'ın özetle, "Suç unsuru olarak gördüğünüz milli güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine yapılan atamasını doğru bulmadığımım yönümdeki paylaşımım, basın yolu ile değil tamamen şahsıma ait sosyal medya hesabımdan yapılmış bir paylaşımdır. Aynı şekilde bu paylaşım, 117/7. maddede belirtilen gerçek dışı haber yaymak, iftira, hakaret, karalama veya küçük düşürücü beyanlarda bulunmak fiillerinin hiçbirisini içermemektedir. Bununla birlikte yine il başkanı için kullandığım 'kırmızı bavullu arkadaş' deyimi kendisinin de kabul ettiği üzere bizzat kendisi tarafından Muğla siyasi literatürüne sokulmuş bir kavramdır. Tıpkı şahsıma 'baytar Yusuf' dendiği gibi kendisi de Muğla kamuoyunda kırmızı bavullu siyasetçi olarak tanınmaktadır. Dolayısı ile kendisini tanımlamak için kullandığım bu cümle ne kendisini küçük düşürmek, nede incitmek, amacıyla söylenmemiştir" ifadelerine yer verdiği öğrenildi.

Ak Parti'den ihraç edildiğine dair tebligatın kendisine ulaştığını söyleyen Yusuf Kayacık, konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir açıklama yapacağını kaydetti.

          

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft