Yoğun bakım doktorlarından öğrencilere tablet

Yoğun bakım doktorlarından öğrencilere tablet
Eklenme : 21.12.2020 15:08:00
Görüntülenme: 2337

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Coronavirüsle mücadelede en ön saflarda mücadele eden doktorlardan uzaktan eğitime büyük destek geldi. Hastanenin yoğun bakımında görev yapan uzman hekimler tarafından Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen Sınırsız Eğitim Projesine tablet/bilgisayar desteği verildi. Uzaktan eğitime erişimde güçlük çeken öğrencilerin eğitim ihtiyacını karşılamak için tabletler İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Dr. Öğretim Üyesi Melike Korkmaz Toker ihtiyaç sahibi 12 öğrenciye hediye edildi.

Tablet hediye edilen öğrencinin velisi Mustafa Horoz, torunlarına kendisinin baktığını ifade ederek "Devletimize, milletimize çok teşekkür ediyorum.  Bilhassa doktorlarımız, bizler için gece gündüz çalışıyorlar, onlara binlerce kez teşekkür ederim. Öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

Çok anlamlı ve çok özel bir ana şahitlik ettiklerini kaydeden Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Covid-19 sürecinde yoğun bakımda nöbet tutarak, en kritik hassas noktalarda hizmet ederek, insanüstü çabalarıyla öne çıkan, fedakâr ve özverili sağlık çalışanı doktorlarımızın eğitime verdiği destek, inanın bizleri çok duygulandırdı, çok mutlu etti. Biz sağlık çalışanlarımız için ne yapabiliriz, diye düşünürken sadece dua etmekle yetiniyoruz. Sağlık çalışanlarımız Sayın Valimiz himayelerinde Müdürlüğümüz koordinesinde yürüttüğümüz 'Sınırsız Eğitim Projesi'ne çok büyük ve anlamlı bir destek vermiş oldular. Doktorlarımızın bize göndermiş olduğu tabletlerimizi, bugün çocuklarımıza teslim ettik. Onların gözlerindeki ışıltıyı, yüzlerindeki tebessümü görmek inanın her şeye değer. Başhekimimiz başta olmak üzere tüm ekibine, bize sunduğu anlamlı katkılardan dolayı Muğla Milli Eğitim camiası adına, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Covid-19'la mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız. İyi ki varsınız" dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Melike Korkmaz Toker ise  "Sınırsız Eğitim Projesi ile ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmamızı sağladığınız için biz de size çok teşekkür ediyoruz.  Umarım bu zor günlerde çocuklarımıza bir nefes oluruz. Bu tabletlerle, uzaktan eğitimlerini başarıyla sürdürmelerine vesile olabilirsek ne mutlu bize"  diye konuştu.

Konuşmaların ardından doktorlar tarafından alınan tabletler öğrencilere hediye edildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft