YKS'de Türkiye geneli ilk 1000 içerisine giren Muğlalı öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

YKS'de Türkiye geneli ilk 1000 içerisine giren Muğlalı öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.
Eklenme : 12.08.2020 12:23:00
Görüntülenme: 2298

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Türkiye geneli ilk 1000 içerisine giren Muğlalı öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi. 

Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde gerçekleşen ödül töreninde; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hasan Arslan, Serap Aksel, Ferman Akbulut, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, Şube Müdürleri, öğrenci ve veliler yer aldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Değerli gençler, sizleri orta öğretimden, yüksek öğrenime yolcu ederken son bir ev sahipliği yaparak sizin onurunuzu mutluluğunuzu, başarınızı biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak paylaşmak istedik. 2019/2020 eğitim öğretim yılında

YKS'de Türkiye geneli ilk 1000 içerisine giren Muğlalı öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi. 


139 orta öğretim kurumunda 12. sınıftan 8 bin 919 öğrenci mezun oldu.  8 bin 120 öğrenci Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) girdi. 6 bin 917 öğrenci ise, Alan Yeterlilik Testi'ne  (AYT) girdi. Hem TYT hemde AYT 'de yüzde 75- 80 başarı sağladık. Türkiye sıralamasında ilk bin, beş bin ve on binlik dilimlerde öğrencilerimizin başarıları artarak devam ediyor" dedi.

Başarının bir ekip işi olduğuna vurgu yapan Töre, "Burada tüm ekibime, başta İlçe Milli Eğitim Müdürlerime, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimin ekibine, okul müdürlerime, okullarda  görev yapan branş öğretmenlerime, rehber öğretmenlerime ve okullardaki altyapıyı hazırlayan yardımcı personelime varıncaya kadar şahsım ve bakanlığım adına teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz bu başarı tesadüf değildir. Başarı bir ekip çalışmasıdır. Ekibin birlikte koordineli olarak iş yapmasıyla başarı elde edilir. Bu başarının tabii ki en büyük sırrı, eğitimin en güçlü basamaklarından olan anne ve babalarımızın bize vermiş olduğu katkılardır. Şu anda anne babalarımıza bakarken onların duygularını yüreğimde hissedebiliyorum. Akademik başarısı yüksek evlat yetiştirirken onları hayatı hazırlarken değerlerle donatılmış, insani ve evrensel değerleri daha üst derecede olan çocuklarımızı Muğla'dan Türkiye'nin en elite üniversitelerine yollamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Geleceğimizi imar ve inşa edecek gençlerimize, hayat boyu başarılar diliyorum" diye konuştu. 

Muğla'da Türkiye geneli ilk 1000'e giren 1 sayısal, 3 eşit ağırlık, 4 sözel, 3 de yabancı dil alanında toplam 11 öğrenciye, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin başarı hikâyelerinin de yer aldığı ödül töreni duygulu anlara sahne oldu.

 

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft