Özcan Özgür

Özcan Özgür

ÖZGÜRCE
Özcan ÖZGÜR'ün ve diğer yazarlarımızın köşe yazılarını ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yelda Erol Gökcan Kıbrıs'ta iken neler oldu?

Eklenme : 29.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1535

MASKESİZ GÜLTEKİN UYSAL...

Kurban Bayramı'nda bize Nasrettin Hoca'nın torunları olduğumuzu hatırlatan çok olay yaşadık. Hangisinden söz edeceğimi bilemiyorum. En iyisi yeri gedikçe fırsat buldukça paylaşmak.

Meral Akşener, Muharrem İnce, Ümit Özdağ derken bu hafta da Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal geçti Muğla'dan.

Neval Arslan bana umut veren genç meslektaşlarımızdandır. Gazetesi için Uysal'ı takip ederken güzel haber yakalamış. Uysal beraberinde İl Başkanı İsmet Köse ve Muğlalı GİK Üyesi Zekai Alper ile Muğla Ziraat Odası ziyaretinin ardından esnaf ziyaretleri sırasında bir Muğlalı maskesiz Uysal'a kibar giydirmiş.

DP yöneticilerinin de maskesiz olduğu sırada bizim Muğlalı, "Kalabalık gezdiğinize göre, belli ki devlet büyüklerisiniz. Aşı oldunuz mu? Aşı olun. Herkesin aşı olması için çağrıda bulunun." demiş. DP Genel Başkanı Uysal aşı olduğunu belirterek, yoluna devam etmiş.

DP Genel Başkanı Uysal'ın soyadı "uysal", Muğlalının kendisi uysaldır, edeplidir... "Aşı oldunuz mu?" derken, aslında "maske, mesafe" eleştirisini yapıyordur.

Bir parti genel başkanının, hatta il yöneticilerinin aşılı olduğunu bilmez mi Muğlalı... Siyasi beyler sizler örnek olacaksınız. Şimdi imam-cemaat meselini size de mi anlatalım...?!

xx           xx          xx

Neval Arslan şunun şurasında kaç yıllık gazeteci ki... Yetişecek, olgunlaşacak. Gültekin Uysal'a "Son genel seçimde Muğla'da İYİ Parti ile ittifak yaptınız. Genel merkezden bir isimin aday listesinin ikinci sırasında yer almasını sağladınız. 2023'de de böyle mi olacak?" diye sormamış. Olsun... Ağabeylerin ablaların akıl edemediğini Neval Aslan akıl edecek değil ya... Gün gelir sorar, bunu biliyorum.

O seçimde İYİ Parti ve DP Muğla teşkilatları anlaşmıştı. İYİ Parti listesinin ikinci sırasından DP'nin ne zamandır kahrını çeken il başkanlarından Zekai Alper ismi gene kabul görmüştü. O listeye dokunmamış olsalardı DP'nin şu anda bir değil iki milletvekili olabilirdi ve o iki milletvekilinden biri de Zekai Alper olurdu. Bu durum kime yaradı derseniz, CHP'ye yaradı...

O zaman İYİ Parti'nin Muğla'da iki milletvekili potansiyeli vardı. Bugünde var, ama bir çıkarabilirler mi bilmiyorum! Tercih meselesi... Yine o zaman iki Ankara'dan da görülmüş olmalı ki, beklenmediği halde DP Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay, Muğla İYİ Parti listesinden 2. sıra aday gösterildi ve kaybettiler...

Muğla'da iki potansiyeli vardı, ama Zekai Alper ile vardı. Ankara'da bunu görememiş olmalılar... Alper şimdi İl Başkanı değil GİK Üyesi, belki bu sefer gösterirler...

xx           xx          xx

İTTİFAK YERELDE SÜRÜYOR...

Bu arada bu hafta Muğla'da Muğla Yörük Obaları Derneği genel kurulu vardı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın da katıldığı genel kurulda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de hazır bulundu.

Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan'ın güven tazelediği genel kurulda yönetimin ağırlığını başkan dahil DP'li üyelerin oluşturduğu gözlendi.

Bununla birlikte genel kurulda Başkan Gürün ve Başkan Gümüş yaptıkları konuşmalarda derneğe her konuda destek verdiklerini belirterek, bundan sonra da sahip çıkacaklarını ifade ettiler. Bu çok güzel bir şey...

Acaba dün Muğlaspor Kongresi'nde de benzer ifadelerde bulundular mı?

Demek ki Cumhurbaşkanlığı seçimi yanında "yerel seçimler" için de "Millet İttifakı" devam ediyor. Ki DP Genel Başkanı Uysal, daha önce Meral Akşener gibi karşılanmış olmasa da O'nun gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü makamında ziyaret etti.

Doğrusu Uysal'ın ziyaret için götürüldüğü yerlerde dikkat çekiciydi. Hepsi de klasik Adalet Partililerin, DP'lilerin mekanlarıydı. Ancak buralardaki insanların bir ayaklarının da İYİ Parti'de olduğu da bir gerçek...

Acaba diyorum seçimden önce DP ile İYİ Parti birleşir mi...?

xx           xx          xx

Aslında burada asıl dikkat edilmesi gereken Demokrat Parti'nin de alanda; yollarda, sokaklarda, halkın arasında olduğu... Sanki erken seçim kapıda... DP Genel Başkanı Uysal bile kapı kapı dolaşıyor...

Çiçeği burnunda Memleket Partisi'nin Genel Başkanı Muharrem İnce daha partiyi kurmadan yollardaydı. Partiyi kurdu terini soğutmadan devam ediyor. Bakmayın basında yer almadığına, gittiği yerlerde ilgiyle karşılanıyor...

"Cumhur İttifakı" neyse de "Millet İttifakı" partileri de Memleket Partisi'ni "bayramlaşma programlarına" boşuna almamış olmalılar.

Ancak Memleket Partisi'ni Muğla'da göremiyoruz. Doğrusu biraz sükûtu hayale uğradık. Önümüzdeki günlerde genel kurul yapıp, sokaklara, meydanlara çıkacaklarmış. Görelim bakalım...

 

xx           xx          xx

CHP VEKİLLERİ HER YERDE

Muğla kırsalında, çarşı pazarında CHP de yok gibi, ama CHP Cumhurbaşkanı Erdoğan partisine startı vermeden önce de CHP Milletvekilleri, özellikle Süleyman Girgin her yerdeydi. Son zamanlarda performansı düştü. Üstelik adı Büyükşehir Başkanlığı için de geçer oldu, ama bu performans düşüklüğünün sebebi anlaşılmıyor. Pınar Gültekin davası ile ilgisi olabilir mi bilmiyorum... O konuya da döneceğiz...

CHP Muğla'da Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay ile her yerde. Şu günlerde Milas İkizköy'de köylülerin çevrecilerle el ele yürüttükleri mücadelede Alban ve Erbay'ın kamp alanında geceleyip, nöbet tuttukları gözlerden kaçmadı.

Pazar günü yine İkizköy'de olan Mürsel Alban ertesi gün Van'da esnaf ziyaretlerindeydi.

Alban geçtiğimiz günlerde de Menteşe'de salgın döneminde yüksek borç yükü altında ezilen Muğla esnafını dolaştı. Alban esnafa "Esnafın yüzünü güldürecek, bu zor günlerden çıkaracak çözümlerimiz hazır!" mesajı verdi. "Yönetilmeyen pandeminin ve ekonominin faturasını esnafa kesenlerden hesabı ilk seçimde sandıkta soracağız!" dedi...

xx           xx          xx

Anlayacağınız CHP vekilleri Muğla'da her yerdeler. Küçük sanayi sitelerindeler, arastalardalar. Bayram'dan önce AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de Milas'ın hem Çomakdağ'ından hem tarihi Arastasından fotoğraf verince şaşırmıştım. Hatta Milletvekili Mehmet Yavuz Demir'in memleketinden verilen fotoğraflarda yer almamasına dikkat çekmiştim. Meğer o zaman O da Ankara'daymış...

Süleyman Girgin gibi Kadem Mete'de de performans düştü. Belki bayram yorgunluğudur.

Bayramda Milletvekili Mehmet Yavuz Demir neredeyse her yerdeydi. Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın yokluğundan istifade mi bilmiyorum, ama yokluğunu hissettirmedi.

Milletvekili Demir, sadece parti teşkilatlarını ve partili belediyeleri ziyaret eden bir görüntü değil, "Her yere girip çıkan bir milletvekili" görüntüsü verdi.

Tabi Milletvekili Yelda Erol Gökcan bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kıbrıs programında yeraldı. Elbette Gökcan bu fırsatı değerlendirip, Cumhurbaşkanımıza Muğla'nın acil sorunları ile ilgili notlar vermiştir...!

Bir AK Partili "Cumhurbaşkanı Muğla'da bir işe yaramıyorsun, hadi sen benimle gel, demiş olabilir mi?" diye sordu. Beni bir gülmek aldı. Ben "Sayın Binali Yıldırım götürmüştür." demekle yetindim.

Kimse merak etmesin bir gün Yelda Hanımı da görürüz Arasta'da...

-----------------------------------------

GÜNÜN SÖZÜ: Başkalarının yolunda yürüyenler, ayak izi bırakamazlar. - S.L.Braundon

ÇİVİ

Dünkü Muğlaspor Kongresi'nden gazetecilerin bile dün haberi olmuş. Arkadaşım "Hani herkes Muğla Spor Sevdalısıydı?" dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft