Yatağanlılar ucuz ve doğal balıkla buluşacak

Yatağanlılar ucuz ve doğal balıkla buluşacak
Eklenme : 22.01.2021 12:38:00
Görüntülenme: 1288

Köyceğiz'de faaliyet gösteren Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO), Yatağan ilçesinde satış yeri açtı. Günlük doğal balıkların satışının yapıldığı işletme, ilk gününden yoğun talep gördü.

Hüseyin Kocabıyık

Köyceğiz'de faaliyet gösteren ve Türkiye'nin en büyük dalyancılıkla faaliyet gösteren balıkçılık kooperatifi olan 500 ortaklı ve 80 sabit personeli olan Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO), Yatağan ilçesindeki pazar yerinde satış mağazası açtı.

Kooperatifin 7'nci satış yerinin Yatağan'da açtığını belirten Kooperatif Başkanı Arif Yalılı, 50 yıllık tecrübeyle vatandaşları sağlıklı ve ucuz balıkla buluşturduklarını belirterek, "Amacımız, ürünümüzü artırmak ve özellikle bölge halkına ucuz ve doğal balık yedirmektir. İşletmelerimizdeki tezgahlarımızda hiçbir zaman kültür balığı yer almamaktadır. 7 satış yerimizde satılan balıklarımızın bir kısmını da özellikle Arap ülkeleri olmak üzere yurt dışına ihraç ediyoruz. Türkiye'nin en gözde kefalleri Köyceğiz'den çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Dalyan'dan çıkan tüm balıkları tezgahlarımızda vatandaşlarımızla buluşturacağız. Şuan ekonomik açıdan zor günler geçiren insanlarımıza böyle bir hizmet vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft