Yatağan'da Avrupa Hareketlilik Haftası bisiklet turu ile kutlandı

Yatağan'da Avrupa Hareketlilik Haftası bisiklet turu ile kutlandı
Eklenme : 23.09.2021 13:20:00
Görüntülenme: 1410

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında tüm Dünyada kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Yatağan'da Yatağan Belediyesi öncülüğünde bisiklet turu düzenlendi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler ile okullardan idareci ve öğretmenlerin katıldığı bisiklet turu Atatürk Caddesinden başlayarak Hacı Ömerler Atatürk Kültür evinde son buldu. Düzenlenen bisiklet turu vatandaşlar alkışları ile destek verdiler.

Belirlenen güzergah boyunca pedal çeviren Belediye başkanı Toksöz ve katılımcılara vatandaşlar alkışlarla destek verdiler. Bisiklet turunun ardından Yatağan Belediyesi Hacı Ömerler Atatürk Kültür evinde katılımcılara içecek ikramı yapıldı.

 "Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik"

2019 yılında "Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet" temasının kullanıldığı, 2020 yılında  "Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik" teması ile düzenlenen ve Ulusal koordinasyon görevi Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası'nın bu yıl ki teması "Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik" olarak belirlendi. Tema kapsamında 53 ülkeden yaklaşık 3000 belediyenin etkinlik yapması hedefleniyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri ile belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft