Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Yatağan Bozüyük Mahallesi dev bir tesis kazandı

Eklenme : 5.07.2022 00:00:00
Görüntülenme: 470

Sevgili okurlarım, Yatağan'ın Bozüyük Mahallesi'nde 5-6 yıl önce çekilen dizi film ve filmler yurdun dört bir yanından yerli ve yabancı vatandaşın yöreye gelmesine neden oldu. Ve böylelikle herkes tarafından tanınan Bozüyük Mahallesi yaz aylarının gelmesi ile yeniden dolup taşmaya başladı.

Sevgili okurlarım, Bozüyük Mahallesi'nin sevilen sayılan isimlerinden biri olan rahmetli Cemil Toksöz, hayırseverliği ile tanınan saygın bir isimdi. Bugün İzmir'de yaşayan ailesi yani kızları Rukiye ve Akiye Hanım ve Ömer Toksöz, bir karar verip babalarına ait ev ve işyerlerini Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağışta bulunmuşlardı. Toksöz kardeşlerin yapmış olduğu jest Bozüyük'te sevinçle karşılanmıştı. Muğla Büyükşehir Belediyesi'de Cemil Toksöz'e ait ev ve işyerini ihale çıkarmasının ardından Gülşah ve Gökhan Ören çifti ihaleyi kazarak bu güzel evi Zaadem Cafe ve Restoran olarak hizmete açtılar. Toksöz ailesi yarım sarı önce göstermiş olduğu ağalığa bu kez de yenisini eklediler.

Rahmetli Cemil Toksöz'ün kızı Rukiye ve Akiye Hanım ise köyde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandılar. Güzel bir törenin yapıldığı günde Muğla Büyükşehir Başkan Vekili Cumhur Çoban, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Valilik Özel Kalem Müdürü Baki Gencel, Ruiye hanım ve iletme sahibi Gülşah Ören birer konuşma yaptılar. Açılışa Ak Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, Tarım İlçe Müdürü Didem Biber, Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti Yatağan İlçe Başkanı Sadet Kocasarı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Zaadem Cafe ve Restoran sahipleri Gülşah-Gökhan Ören çifti konuklar ile tek tek yakından ilgilenerek bolca ikramda bulundular. Açılış konuşmalarının ardından büyük bir alanda çok sayıda vatandaşa çiğ köfte, keşkek, lokma ve meşrubat ikram edildi. Böylelikle cafe ve restoranın açılışında rahmetli Cemil Toksöz'ün ev ve işyerini bağışlaması nedeniyle anısına güzel konuşmalar gerçekleştirildi. Ve bu güzel tören ile Zaadem Cafe ve Restoran müşterilerin hizmetine açıldı. Bizde böylesine kaliteli ve güzel işyerini açan, konuklarını onurlandıran işletme sahipleri Gülşah ve Gökhan Ören çiftine teşekkür ederiz sevgili okurlarım.

 

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft