Yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptıran çete çökertildi

Yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptıran çete çökertildi
Eklenme : 1.10.2021 10:53:00
Görüntülenme: 920

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Marmaris İlçesi'nde yurt dışından iş bulmak vadiyle getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları belirlenen çete düzenlenen operasyon ile çökertildi. Operasyonda 9 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, adliyeye sevk edilen şüphelilerden birinin yüzünü poşet ile kapatmaya çalışması dikkatlerden kaçmadı.   

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda Marmaris İlçesi'nde bir grubun zorla kadınlara fuhuş yaptırdığı bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine ekipler fuhuş yaptırdığı iddia şüphelilerin tespit edilmesi amacıyla çalışmalara başladı.

3 aylık teknik takip

Yaklaşık 3 ay süren fiziki ve teknik çalışmalarının ardından Marmaris İlçesi'nde E.A.'nın liderliğini yaptığı grubun M.G., A.C., E.A., V.S., İ.G., M.İ., C.K. ve U.G. isimli şüphelilerin bağlantısı bulunduğu tespit edildi. İstihbarı çalışmalarda çetenin ilan vererek yurt dışından iş bulma vaadiyle yabancı uyruklu kadınları Türkiye'ye getirdikleri, çete üyelerinin daha sonra bu kişilerin pasaportlarına el koydukları ve zorla fuhuş yaptırdıkları bilgisine ulaşıldı. İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şüphelilerin yakalanması amacıyla operasyon için düğmeye basıldı.

26 adrese eş zamanlı baskın

Operasyon hazırlıklarını tamamlayan ekipler sabah saatlerinde Marmaris'te eş zamanlı olarak 26 adrese baskın yaptılar. Operasyon kapsamında çete lideri olduğu iddia edilen E.A. ile M.G., A.C., E.A., V.S., İ.G., M.İ., C.K. ve U.G. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinin alınması için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildiler. Operasyonda 23 ekip olmak üzere 85 personelin görev aldığı öğrenildi. Operasyonda şüphelilerin zorla fuhuş yaptırdığı 16'sı yabancı 2'si Türk olmak üzere toplam 18 kadın çetenin elinden kurtarıldı. 

Yüzünü poşetle gizledi

Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan 9 şüpheli hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye sevk edilmesi sırasında bir şüphelinin yüzünü poşetle gizlemesi dikkatlerden kaçmadı. 9 şüphelinin hakim karşısına insan ticareti ve zorla fuhuş yaptırmak suçlarından hakim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft