Üniversite sınavında başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi

Üniversite sınavında başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi
Eklenme : 18.09.2020 15:47:00
Görüntülenme: 2589
Eski adı Muğla Anadolu Lisesi, değişen adıyla Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi salgın nedeniyle yaşanan tüm imkânsızlıklara rağmen 2020 mezunlarını YKS'de elde ettiği başarılarla köklü ve başarılı üniversitelere yerleştirmenin haklı gururunu bir kez daha yaşadı.
Her zaman yüksek hedeflere odaklanmış deneyimli yönetici ve öğretmen kadrosuyla Muğla Anadolu Lisesi, YKS 2020'de üniversiteye yerleştirmede Anadolu Liseleri arasında fark yaratıp marka olmuş adının hakkını vererek sıralamada ilk on bine giren ve büyük başarı elde eden öğrencilerine okulda düzenlenen mini bir törenle okul yönetimi tarafından hediyeler verildi.
Törene Okul Müdürü Gürhan Karabacak, Müdür Yardımcıları Bayram Bulut ve Ayla Özcan, öğretmenler Bilgihan Sereter, Gülsüm Şanlı, Mehmet Çetin, okul hemşiresi Müyesser ÇİL ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Okul Müdürü Gürhan Karabacak başarılarından dolayı öğrencileri kutlayarak "Böylesi sıkıntılı bir dönemde dahi yarıştan kopmayarak gösterdikleri performanstan dolayı üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimi kutluyorum. Sizler bu köklü okulun gurur kaynaklarısınız. Adınız Muğla Anadolu Lisesinin yıllarca yetiştirdiği nice yıldızın arasında hatırlanmaya devam edecektir. Elde ettiğiniz başarılar sizden sonra bu yuvada eğitim alacak arkadaşlarınız için de en büyük motivasyon kaynaklarından biri olacaktır. Her nerede olursanız olun Muğla Anadolu Lisesinin bir ferdi olarak okulumuzu da temsil edeceksiniz. Hepinizin geleceği güzelliklerle donansın" dedi.
Muğla Anadolu Lisesinde dört  yıllık birlikteliklerini sonlandıran öğrenciler pandemi dolayısıyla okullarından beklenmedik bir şekilde erken ayrılmanın kendilerini üzdüğünü bu sebeple buruk bir sevinç yaşadıklarını, üzerlerinde emeği geçen okul idaresine ve tüm öğretmenlerine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.
Mezunlar adına söz alan Muğla Anadolu Lisesi 2020 mezunu ve okul birincisi Kadir Emir Serter; " Bugün sınav sıralamasında üç bin kişi arasına girmiş ve  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmışsam bunda başta ailemin ve okulda görev yapan öğretmenlerimin payı büyüktür. Tabiki okula geldiğim ilk andan mezun olduğum ana kadar hedeflerimi belirlemiş ve bu hedefler doğrultusunda istikrarlı bir çalışma temposu içerisine girmiştim. Bu çalışmalarım okulumun bana kattıklarıyla tamamlanmasaydı bu başarıyı elde edemezdim. Okulumuz yöneticileri bizlere başarılı olmamız için her türlü ortamı hazırladılar ve öğretmenlerimiz de her türlü fedakarlığı göstererek her daim yanımızda oldular. Muğla Anadolu Lisesinden mezun olduğum ana kadar bu okulun bir ferdi olarak her zaman bir farkındalığa sahip olduğumu hissettim. Şimdi hedefim Tıp Fakültesini başarıyla bitirerek göz doktoru olmaktır. Ben ve arkadaşlarım Muğla Anadolu Liseli olmanın gururunu her zaman yaşayacağız" dedi.
 
 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft