Ula 33 yılın yağış rekorunu kırdı

Ula 33 yılın yağış rekorunu kırdı
Eklenme : 16.12.2020 15:40:00
Görüntülenme: 3398

Hafta sonunda yağışlı havanın etkisi altına giren Muğla'da en fazla yağış miktarının yaşandığı Ula İlçesi'nde 33 yılın rekoru kırıldı. Ula'da hafta sonunda yağışlarda metrekareye 218 kilogram yağış düştü.

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya, hafta sonunda yaşanan yağışlar sonrası sel baskınlarına karşı belediye ekiplerinin 24 saat hazır bekletildiğini belirterek, "Hafta sonunda il genelini etkisi altına alan yağışlı havada ilçemizde metrekareye 218 kilogram yağış düştü. Rakamlara bakıldığında en fazla yağış miktarının ilçemize düştüğünü görüyoruz. Böyle bir durumla 33 yıl önce karşılaşmıştık. Ancak önceden aldığımız önlemler sayesinde olumsuz bir durumla karşılaşmadık" dedi.

Yıl boyunca dere yataklarının düzenli bir şekilde temizlendiğine dikkati çeken Başkan Akkaya, "Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların semeresini hafta sonunda aldık. Bunun öncesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün bölgemiz için verdiği sel ve su baskını uyarısı üzerine ekiplerimiz ilçe genelinde gerekli kontrollerini yaptı. Hafta sonunda yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı ekiplerimiz 24 saat görevlerinin başında hazır olarak beklettik. 3 gün boyunca aralıksız süren yağışlı havada turizmin göz bebeği Akyakamız başta olmak üzere ilçemiz genelinde sıkıntısız bir şekilde atlattık" diye konuştu.

  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft