Tutuklanarak cezaevine gönderildi

Tutuklanarak cezaevine gönderildi
Eklenme : 11.06.2021 18:37:00
Görüntülenme: 1350

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kırmızı bültenle aranan ve Milas'ta yakalandığı açıklanan H.K. Muğla Adliyesi'nde işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, "Emniyet İstihbarat Birimlerinin başarılı çalışması sonucu, Türkiye Komünist Partisi/Markist Leninist (TKP/ML) terör örgütü kırsal alan yapılanması Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) içerisinde geçmiş dönemde Merkez Komite Üyesi olarak faaliyet yürüten, örgüt adına çok sayıda illegal-silahlı eyleme katılan, 1979 yılında örgüt mensupları ile çıkan çatışmada Muammer Sencer isimli polis memurunun şehit edildiği olayın faillerinden olan, Kırmızı Bültenle uluslararası düzeyde aranan H.K. isimli terörist, bugün Muğla/Milas'ta düzenlenen operasyon ile yakalandı" ifadelerine yer verilmişti.

Avukatı: İddialar doğru değil

Öte yandan H.K.'nın avukatı ise müvekkili hakkında ki iddiaların doğru olmadığını belirterek, "Müvekkilim hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı yönündeki haberler doğru değildir. Müvekkilim 1995 yılındaki bir cezasının infazı nedeniyle evinde gözaltına alınmıştır. Yapılan açıklamalar gerçeği yansıtmıyor" açıklamasında bulundu.

   

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft