Tatile geldiği Muğla'da sağlığına kavuştu

Tatile geldiği Muğla'da sağlığına kavuştu
Eklenme : 25.09.2020 12:18:00
Görüntülenme: 1826

İngiltere'den tatile geldiği Fethiye'de rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan 56 yaşındaki 

İngiliz vatandaşı Paul Edward Hewııt sağlığına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kavuştu. İngiliz vatandaşı Paul Edward Hewıtt 6 damarının tıkalı olması nedeniyle yaklaşık 5 saat süren by-pass ameliyatının ardından eski sağlığına kavuştu.

Bir süre önce İngiltere'den tatil için Fethiye'ye gelen Paul Edward Hewıtt, şiddetli göğüs ve kollarında uyuşma şikayeti ile hastaneye başvurdu. İlk kontrolü Fethiye'de yapılan Paul Edward Hewıtt Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Kalp Damar Cerrahi Servisi'nde yapılan koroner anjiyografi işleminin ardından kalbinin 6 damarının tıkalı olduğu tespit edildi. Acilen ameliyata alınması gereken Paul Edward Hewıtt, ameliyat olmayı kabul edince Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Buğra Harmandar ve ekibi tarafından ameliyata alındı.

Ameliyat 5 saat sürdü

Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Buğra Harmandar ve ekibi tarafından gerçekleşen ve 5 saat süren ameliyatta İngiliz vatandaşı Paul Edward Hewıtt, başarılı geçen by-pass ameliyatının ardından hastanenin Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesinde takibe alındı. Sağlığına yeniden kavuşan Paul Edward Hewıtt, hastaneden taburcu edildi.

Yaklaşık 5 saat süren ameliyat hakkında bilgi veren

Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Buğra Harmandar, "Koroner anjiografi işlemi sonrasında yoğun bakım ünitesinde takibi yapılan hastamızın ameliyat hazırlığını başlattık. Ameliyatı oldukça riskli olan hastamızın, başarılı bir şekilde 6 (altı) damarına koroner by-pass ameliyatını gerçekleştirdik. Yoğun bakım ünitesinde ve kalp damar cerrahisi kliniğinde sağlık çalışanlarımızın da büyük katkılarıyla bugün hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bir hekimin en büyük mutluluğu hastasının eski sağlığına kavuştuğunu görebilmesidir" dedi.

Taburcu olan Paul Edward ve eşi de yaşadıkları mutluluğu ise şöyle ifade ettiler. "Biz aile olarak Türk halkını ve Türkiye'yi çok seviyoruz. Birçok farklı ilde Türk arkadaşlarımız var. Doktorlar ameliyat olmamız gerektiğini söyledikleri zaman hiç tereddüt etmeden ameliyat olmayı kabul ettik."

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft