Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Su, su, su...

Eklenme : 13.01.2022 00:00:00
Görüntülenme: 837

Sevgili okurlarım, son günlerde ilimiz genelinde yağmurların sıkça yağması üreticileri oldukça sevindirdi. Bu vesileyle de Muğla yöresinde bulunan çok sayıda ovalarımızın içindeki kuyular bol miktar su gelmesi ayrı bir güzellik oldu.

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz yıl içinde Termik Santralin yan kuruluşu olan firmalar araç ve gereçlerle Yatağan'da su için kazım yapmışlardı. Hal böyle olunca köylü vatandaşlar kuyularında su olmayınca tarım işi yapamaz hale gelmişlerdi. Muğla bölgesinde yağışların artması vatandaşı sel sularında olumsuz etkilense de birçok köylü bu sene su sıkıntısı çekmeyeceklerini dile getirdiler.

Geçtiğimiz yıl içinde bir örnek verilmesi gerekirse Yatağan'ın Bozüyük Mahallesinde ki Pınarbaşı Tesisleri'nde kaynak sular tamamen kesilmişti. Burada suların kesilmesi sonrası sadece Muğla değil Ege illerinden gelen vatandaşlar tarafından hayretle karşılanmıştı. Pınarbaşı Tesislerinde uzun yıllardır kesilmeyen suyun bu yıl olmaması hem arazi sahiplerine hem de her kesimin uğrak yeri olan Pınarbaşı Tesislerine zarar vermişti.

Sevgili okurlarım son söz olarak şunu söylemek istiyorum. Muğla yöresine sıkça yağmur yağdı ya Yatağan'ın Bozüyük Mahallesi'nde bulunan Pınarbaşı Tesislerinde ki suların haddinden fazla olması mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı. Bu vesile ile inşallah bu yıl Muğla halkı kuyularında su bulurlar geçmiş yılı aramazlar diyorum sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft