Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Seni Görmeyen Güzel Gördüm Demesin Muğla'm

Eklenme : 23.04.2021 00:00:00
Görüntülenme: 612

Herkes kendi doğduğu, yaşadığı yeri, yani memleketini özler ve güzel görür. Biz Muğlalılar ise Muğla'yı sadece güzel görmeyip aynı zamanda "Yeryüzü Cenneti" olarak da tanımlıyoruz. Geçmişten bu güne bir çok ünlü ismin Muğla ve ilçelerine yönelik olarak bir çok  methiyeleri vardır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise Ak Parti'nin 7. Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında, Muğla için; "Seni Görmeyen Güzel Gördüm Demesin Muğla'm" ifadesini kullandı. Bu Cumhurbaşkanımızın Muğla'yı ne kadar sevdiğinin ve önem verdiğinin göstergesidir. Muğla, uzun yıllardan bu yana gerek ülke içinden ve gerekse dışından göç almaktadır.

Muğla'ya bu süreçte gerek iş hayatının gerek bürokrasinin ve gerekse siyasetin önemli şahsiyetleri de yerleşmiştir. Ancak, Muğlalılar olarak bu kişilerden bu güne kadar Muğla için yeterince yararlanabildik mi sorusunu sorduğumuzda ise; Bu sorunun cevabı; rahmetli Özal ile birazdır. Ancak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ise evet olacaktır.

Sayın Hayati Nizamoğlu uzun süre her platformda, Turgut Özal sonrası kullanılmayan Okluk Koyu'nun kullanılmasını ve bu sayede Muğla'nın " Türkiye'nin Yazlık Başkenti"  olacağını ifade etmiştir. Bunu söylemesinden amaç ise hem Muğla'nın dünya çapında tanıtımının yapılması hem de burada yapılacak görüşmelerle Muğla için daha somut faydalar sağlanmasıydı.

Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde tatillerini çoğunlukla Muğla'nın farklı ilçelerinde yapmıştı. Ancak, Cumhurbaşkanı olması ile beraber Okluk Koyu'nu kullanmaya başladı. Artık, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizim hemşehrimizdir. Bu ise Muğla için önemli bir şans olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle son yerel seçimler sonrası sayın Cumhurbaşkanımız Ak Parti'nin ve Cumhur İttifakının Muğla'daki başarısı sebebi ile Muğla teşkilatları ve Muğla ile daha çok yakından ilgilenmektedir. Son iki yıl içinde il başkanımız Kadem Mete'nin girişimleri ile birkaç defa  teşkilatlarla ve belediye başkanları ile Okluk Koyundaki konutunda görüştü.

İl Başkanı Kadem Mete öncülüğünde yapılan bu görüşmelerde il başkanı tarafından Muğla'nın sorunlarının birincil elden Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmesi ve devamında da çözümü mümkün oldu. Hatta sorunların çözümü noktasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Muğla için mini bir bakanlar kurulu toplantısı dahi yapıldı. Bu bağlamda bugün Muğla için önemli ve verimli bir dönemde olduğumuzu söyleyebiliriz.

İl Başkanımız Kadem Mete bir çok kez CHP'li başkanlara, "Sorunlarınızı bize iletin yardımcı olalım ve Muğla'nın sorunlarını birlikte çözelim" dedi. Ancak, bu konuda muhalefet yeterince istekli olmadı ve dolayısı ile de bu konuda başarılı olunamadı.

Ancak, bundan sonra yapılması gereken, Muğla'yı yönetenlerin Muğla ortak paydasında daha çok bir araya gelerek kentin sorunlarına Cumhurbaşkanımızın destek ve katkıları ile çözüm sağlamak olmalıdır.

"Fırsat rüzgara benzer, marifet onu geçerken tutmaktır"

Türk Atasözü

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft