Sahte tapu ile 3 villayı satmak isterken yakalandılar

Sahte tapu ile 3 villayı satmak isterken yakalandılar
Eklenme : 29.04.2021 12:06:00
Görüntülenme: 1404

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde hazırladıkları sahte tapular ile başkalarına ait 3 villayı satmak isteyen 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlar Grup Amirliği tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda bir grubun sahte tapu senedi düzenleyerek 3 villayı satma hazırlığı içinde olduğu bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler şüphelilerin 25 milyon lira değerindeki 3 adet villayı satmaya çalışmaları üzerine müşteki şahıslardan 5.25 milyon lirayı nakit ve banka hesabına transfer yoluyla hesaplarına aktardıkları belirlendi.

İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen operasyon ile düzenledikleri sahte tapu senetleri ile 3 villayı satmak isteyen O.K., A.S., A.Ş, yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft