Ot yangınını söndürmek için seferber oldular

Ot yangınını söndürmek için seferber oldular
Eklenme : 1.08.2021 15:20:00
Görüntülenme: 671


Muğla'nın Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesi ile Ortaköy Mahallesi sınırında bulunan  Kemikli mevkiinde otluk alanda çıkan yangın kısa sürede çevrede bulunan tarlalara yayıldı.

Kadir Tamer

Yangın Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Grup Amirliği, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile yangına yakın bölgede olan Ortaköy Mahallesi'nin gençlerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesi ile Ortaköy Mahallesi sınırında bulunan Kemikli mevkiinde otluk alanda saat 13.40 sıralarında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın çevrede bulunan tarlalara sıçradı. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Grup Amirliği ekipleri sevk edildi.

Gençler seferber oldular

Yangın bölgesinden çıkan dumanı gören Ortaköy Mahallesi gençleri yangına müdahale etmek için kısa sürede olay yerine geldiler. Yangın bölgesine gelen ekiplere, gençlerinde destek vermesi ile büyümek üzere olan yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ederken yangının çıkış nedeninin belirlenmesi amacıyla çalışma başlatıldı.