Ortaca Köyceğiz ve Dalaman'da change oto operasyonu

Ortaca Köyceğiz ve Dalaman'da change oto operasyonu
Eklenme : 12.02.2021 09:18:00
Görüntülenme: 2969


Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman'da gerçekleştirilen operasyonda trafiğe çıkamayan yada çalıntı araçları change yaparak yasa dışı yolla yeniden satışını yaptıkları iddia edilen 11 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Muğla'nın Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde trafiğe çıkamayacak araçları change yaparak yasa dışı yolla yeniden satışını yapan bir şebeke tespit edildi.

Yapılan istihbarı çalışmaların ardından 3 ilçede 15 adrese eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda B.A, A.A, E.Y, S.S, H.G, S.S, Ü.V, D.D, T.A,E.S, ve A.S. yakalanarak gözaltına alındı.

Nitelikli hırsızlık ve resmi belgede sahtecilik suçlarından yürütülen operasyon kapsamında 1 çalıntı araç ile kullanılamaz haldeki 9 ağır hasarlı aracın motor ve şase numaraları değiştirilmek suretiyle change yapıldığı tespit edilirken, satışa hazır yürür hale getirilen 5 araç olmak üzere toplam 6 adet araç operasyonda ele geçirildi.

Operasyon kapsamında ayrıca 4 adet şasesi kazınık araç, 3 adet hacizli yakalamalı araç, 7 adet araç motoru, 287,412  lira, 6 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kuru sıkı tabanca ve tabancaya ait 53 adet fişek, 4 adet hurdaya ayrılmış araç plakası, çok sayıda montaja hazır şase, 1 adet muşta ve çok sayıda dijital materyal ve dökümanlarda ele geçirildi.

Gözaltına alınan 11 şüpheli ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft