Okul sporları kros yarışları sona erdi

Okul sporları kros yarışları sona erdi
Eklenme : 3.12.2021 10:58:00
Görüntülenme: 981

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2021-2022 yılı okul sporları faaliyet programları kapsamında yer alan 'Okul Sporları Kros İl Birinciliği' yarışları Ula Göleti'nde yapılan yarışlarla tamamlandı.

6 kategoride 110 sporcu ve 19 okul takımının katılımıyla gerçekleşen yarışlar büyük ilgi gördü. Gençlerin var gücüyle mücadele ettiği yarışların sonunda Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı ve Orman İşletme Personeli Ali Osman Serdar tarafından sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Çocukların ve gençlerin hayatlarının bir parçası olması, ders dışında kalan zamanlarını en aktif şekilde değerlendirmeleri, her türlü bağımlılıktan uzak kalmaları için spora yönelmelerini amaçladıklarını dile getiren İl Müdürü Ömer İlman, "Ula Göleti'nin muhteşem havası ve manzarasında gençlerimizi spor ile iç içe görmek bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi küçük yaşta sporla tanıştırmak ve tüm topluma yaygın hale getirmek için okul sporlarını çok önemsiyoruz. Pandemi döneminde ara verilen okul sporları okulların açılması ve toplumda aşılanmanın yaygınlaşmasıyla birlikte hız kazandı. Tüm branşlarda okul sporları faaliyetlerimizi pandemi kurallarına uygun olarak yapıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi spor tesislerimize, gençlik merkezlerimize ilgi alanlarına giren faaliyetlere katılmaları için davet ediyorum. Yarışmalara katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Katılan tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, organizasyon boyunca emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft