Muğlaspor Teknik Direktör Hasan Şermet'in Antalya'da yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Muğlaspor Teknik Direktör Hasan Şermet'in Antalya'da yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.
Eklenme : 22.7.2020 14:21:00
Görüntülenme: 2268

2019-2020 futbol sezonunda 3. Lig 3. Grupta mücadele eden ve Perşembe gecesi 2. Lig için ilk maçına çıkacak Muğlaspor'da Teknik Direktör Hasan Şermet'in Antalya'da yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Teknik Direktör Hasan Şermet, hastanede tedavi altına alınırken, Perşembe gecesi saat 20.00'de oynanacak olan Muğlaspor-Somaspor maçında takımının başında yer alamayacak.

Antalya'da gerçekleşecek olan Play-Off maçlarına Muğla'da kendi tesislerinde hazırlanan Muğlaspor, geçtiğimiz günlerde yükselme maçlarının oynanacağı Antalya'ya gitmişti. Muğla'dan ayrılmadan önce yapılan koronavirüs testinde Muğlaspor kafilesinin testleri negatif çıkmıştı.

Somaspor karşılaşması öncesi yapılan son teste Muğlaspor Teknik Direktörü Hasan Şermet'in testi pozitif çıkarken, kafilede bulunan diğer teknik ekip ve futbolcuların testi ise negatif çıktı.

Teknik Direktör Hasan Şermet, testinin pozitif çıkması nedeni ile hastaneye kaldırılarak kontrol altında alındı. Hasan Şermet'in sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz, Teknik Direktör Hasan Şermet'in hastanede bulunduğunu belirterek, "Muğla'da yapılan testlerimiz negatif çıkmıştı. Antalya'da yapılan son testlerde hocamızın testi pozitif çıktı. Kendisi şu anda hastanede kontrol altında. Röntgen çekilecek ve bir kez daha kendisine test yapılacak. Ancak kurallar gereği hocamız Perşembe akşamı oynanacak karşılaşmada sahada takımın başında yer alamayacak. Hocamız kontrolde tutulduğu yerde televizyonda maçı izlerken teknik heyetimiz ile görüşerek gerekli müdahaleleri yapabilecek" dedi.

Muğlasporlu futbolcularının morallerinin yerinde olduğunu kaydeden Kapiz, "Haftalardır bu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlandık. Hocamızın testinin pozitif çıkması ve takımının başında sahada olamaması bizim için şansızlık. Ancak futbolcularımıza güvenimiz tam. Şimdi onlar yarın akşam hem Muğlaspor hem de hocaları için sahaya ayrı bir inançla çıkacak. 2. Lig için bu maçtan galibiyetle sahadan ayrılacağımıza inancım sonsuz" diye konuştu.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu
Powered by BilgiSoft