Muğlalı işadamı Zafer Karadağ hayatını kaybetti

Muğlalı işadamı Zafer Karadağ hayatını kaybetti
Eklenme : 20.10.2020 20:59:00
Görüntülenme: 4496

17 Eylül tarihinde Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Covid 19 testi pozitif çıkan Muğlalı iş adamı Zafer Karadağ, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Muğla'nın yakından tanıdığı iş adamı Zafer Karadağ,  Covid 19'a yakalandığını sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile kamuoyuna duyurmuştu.

Çin'in Şanghay kentinde kurduğu şirketi ile Muğla'nın ve Türkiye'nin tanıtımı konusunda çalışmalarda bulunan Karadağ, 17 Eylül tarihinde Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yaptırdığı Covid 19 testi pozitif çıkmıştı. Taşkent'te tedavi gören Karadağ'ın virüse bağlı olarak akciğerlerinde ve kalbinde hasar meydana gelmişti. Eylül ayından bu yana hastanede tedavisi devam eden Karadağ 21 Eylül tarihinde sosyal medya üzerinden sevenlerine seslenmişti. Karadağ mesajında şu ifadelere yer vermişti:

"Sevgili dostlarım, arkadaşlarım, sevdiklerim ve sevenlerim, Biliyorsunuz, Ocak ayında henüz Türkiye Corona riskinin farkında bile değilken başladığım uyarı yazılarımın toplamı 40'ı geçti. Meğer asıl duymasını ve kale almasını istediğim, hatta birazcık da umut ettiğim idarecilerimiz umursamasalar bile, o yazılarımla Corona hazretlerini kızdırmışım, "tekerine çomak sokmaya çalıştığım" için olsa gerek, hesap sormaya geldi. 4 gün önce ateş, öksürük, bitkinlik, koku, vb. belirtiler ortaya çıkınca, hemen ertesi gün CoViD-19 real time PCR testi yaptırdım ve bugün pozitif olduğunu öğrendim. Zaten Taşkent'teki çok kıymetli dostlarım sayesinde, bir başhekim ve bir hemşire nezaretinde, test sonucunu beklemeden hemen ilaç tedavisine başlamıştım, bugün gittiğim hastanede de doğru ilaçlar aldığımı teyit ettiler ve ilaveten bir ilaç daha verdiler. Ayrıca Türkiye'deki çok değerli bir uzman dostum da dünden beri tedavimi hassasiyetle takip etmeye başladı, dolayısıyla güven içinde tedavime kaldığım yerden devam ediyorum. Hamdolsun moralim gayet yerinde, 38 yıllık sevgili Eşim, canım Oğullarım, biricik gelinim ve hepsi birbirinden değerli dostlarımın moral desteği ve sizlerin duaları sayesinde en kısa zamanda iyileşeceğime yürekten inanıyorum. Ben ki, hayatıma 7 ameliyat, 1 kısmi felç, 1 kalp krizi ve 1 anjiyo sığdırmış, "usta" bir hastayım, hele bir de ilk ameliyatımdan sonra "bir haftalık ömrümün kaldığını" söyleyen doktora rağmen 52 yıldır ayaktayım ki, bu Coronaya hiç pabuç bırakmam. Ata'mın işgalci gavurlara dediğini ben de Corona için söylüyorum; "geldiği gibi gider!". Allah'ın izniyle, inşallah 9 gün sonra yani 30 Eylül'de, 1977'de başladığım ticaret hayatımın 43. yılını Corona'dan kurtulmuş olarak geride bırakacağım, hedefim bu. Sizlere gelince, her yazımda ısrarla vurguladığım gibi, Corona ile mücadelenin temeli "maske-mesafe-hijyen" üçlüsüne dayanıyor, lütfen bu tedbirleri sıkı sıkı uygulayın ve uymayanları uyarın, dinlemeyenleri de şikayet edin! Bu sizin Vatandaşlık görevinizdir. Doktorlar ilaç tedavisinin yanısıra, dinlenmenin de çok önemli olduğunu söyledikleri için telefonlara ve mesajlara çabuk cevaplar veremeyebilirim ama beni merak etmeyin. Sadece, dualarınızı benden ve Corona savaşının gerçek kahramanları olan doktorlarımızdan ve sağlık çalışanlarımızdan esirgemeyin lütfen. Sağlıklı, huzurlu ve Coronadan ırak, güzel günler diliyorum. Selam ve sevgilerimle."

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft