Muğla polisinden tefeci operasyonu

Muğla polisinden tefeci operasyonu
Eklenme : 5.06.2020 15:34:00
Görüntülenme: 1784

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından, vatandaşları yüksek faiz ile borçlandırarak senet imzalattıran şebeke düzenlenen operasyon ile çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda bir grubun il genelinde vatandaşların maddi imkansızlıklarını istismar ederek, yüksek faiz şartıyla borçlandırıp senet imzalattığı belirlendi. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler gerçekleşen teknik takibin ardından çete ile bağlantısı bulunan şüphelileri deşifre etti.

İstihbarı çalışmaların ardından çete ile bağlantısı bulunan şüphelilerin yakalanması amacıyla eş zamanlı olarak Muğla ve İzmir'de operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında F.A., C.A., N.A. ve Ü.A. yakalanarak gözaltına alındı. Firarda bulunan ve çete ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen bir kişinin ise yakalanması amacıyla başlatılan çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

İki ilde gerçekleşen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada, bir ruhsatsız magnum marka tabanca, 6 kesici ve delici alet, 2 şarjör, bir ruhsatsız pompalı tüfek, -4 senet, para alışverişini gösterir ajanda ile 28 bin 660 lira ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınmaya başlanıldığı öğrenildi. Şüpheliler ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edilecek. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft