Muğla polisinden tarihi eser operasyonu

Muğla polisinden tarihi eser operasyonu
Eklenme : 16.02.2021 11:23:00
Görüntülenme: 1888

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda Muğla'nın değişik ilçelerinde kaçak kazı yapan bir şebeke çökertildi. Operasyon kapsamında şüpheliler tarafından kaçak kazılarda çıkartıldığı düşünülen çok sayıda tarihi esere el konulurken 15 şüpheli gözaltına alındı.  

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda bir grubun Köyceğiz, Muğla'nın Ortaca, Dalaman, Ula, Milas, Marmaris ilçelerinde yetkili makamlardan izin almadan, tarihi eser niteliğindeki objeleri kazı yapmak suretiyle çıkarıp, yasa dışı yollardan sattıkları bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler şebekenin deşifre edilmesi amacıyla çalışmalara başladı.

İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından Muğla, Denizli ve İzmir'de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 15 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, bu şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda kaçak kazılardan elde edildiği düşünülen çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.  

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 15 şüpheli ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft