Muğla polisinden sahte sertifika operasyonu

Muğla polisinden sahte sertifika operasyonu
Eklenme : 10.03.2021 16:36:00
Görüntülenme: 2031


Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde farklı alanlarda düzenledikleri eğitimlerle kursiyerlere sahte sertifika ve ustalık belgesi verdiği tespit edilen şebeke Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyon ile çökertildi. Operasyon kapsamında 8 şüpheli gözaltına alınırken çok sayıda sahte sertifika ele geçirildi.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen saha çalışmalarında Köyceğiz İlçesi'nde bir grubun farklı alanlarda düzenledikleri eğitimlerle kursiyerlere sahte sertifika ve ustalık belgesi verdiği bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler yaptıkları istihbarı çalışmalarda, Köyceğiz İlçesi'nde bir dubleks evde şebeke üyelerin sahte kurslar düzenlediği bilgisine ulaştı. İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından eş zamanlı olarak 2 ikamete eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda şebeke ile bağlantıları tespit edilen 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

2 ikamet ve 2 arabada yapılan aramalarda 81 adet sahte sertifika, 15 adet telefon, 4 adet laptop, 2 adet tablet, 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 48 adet fişek, 1 adet takoz olarak tabir edilen araç  takip cihazı, 2 adet fotoğraf makinesi ile çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi. Şüphelilerin, kantin işletmeciliği, bilgisayar programcılığı, emlak danışmanlığı, aşçılık, çocuk gelişimi, müteahhitlik, halkla ilişkiler, sigortacılık, oto alım satım ve ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi adı altında çok sayıda sahte sertifika düzenledikleri ortaya çıktı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından resmî belgede sahtecilik, dolandırıcılık suçlamaları ile önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft