Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Muğla'nın unutulmayan komutanlarından Tuğgeneral Yavuz Özfidan

Eklenme : 6.01.2022 00:00:00
Görüntülenme: 639

Sevgili okurlarım, Muğla'da 6-7 yıl önce Alay Komutanlığı yapan Albay Yavuz Özfidan, Muğla'dan doğu illerine tayini çıkınca Tuğgeneral olarak görevine devam etti. Doğu illerinde birkaç yıl kaldıktan sonra Özfidan'ın tayini Ankara'ya çıktı. Sayın Özfidan, başarılı bir komutan olduğu için, terörle mücadelenin başına verdiler. Burada ki başarılı çalışmaları ile Özfidan göz doldurdu.

Sevgili okurlarım, Tuğgeneral Yavuz Özfidan paşa Muğla'da ve doğudaki başarılı çalışmalarını Ankara'da da sürdürdü. Daha sonra da komutanları tarafından başarılı çalışmaları göz önüne alınarak Antalya Alay Komutanlığı'na atandı. Antalya Alay Komutanlığı'nda da başarılarına devam eden Tuğgeneral Yavuz Özfidan geçtiğimiz günlerde bir başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Sevgili okurlarım, Yavuz Özfidan paşamız, Muğla'da 6-7 yıl önce görev yapmıştı diye söylemiştim ya, bu süre içerisinde sayın Özfidan ile birçok dostluklarımız olmuş, Pınarbaşı'nda oturup sohbet ederken alaydan gelen telefonlar sonrası sohbeti yarıda keserek müsaade isteyerek Alay Komutanlığı'na gitmiş bir komutandı.

Sevgili okurlarım, Muğla'da görev yapmış olduğu yıllarda başarılı çalışmalarının yanı sıra ailesine düşkünlüğü ile bilinen, mütevazılığını elden bırakmayan, hele hele güler yüzlülüğünü kimseden esirgemeyen paşamız yapmış olduğu konuşmalar ile karşısındaki vatandaşları etkileyebilen bir komutandı. Tuğgeneral Yavuz Özfidan paşa, Antalya'da Muğlalı hemşerilerine bir mesaj gönderdi. Özfidan mesajında, "Her gitmiş olduğum bölgede Muğla insanını keyifle anlattım. Çünkü Muğlalı hemşerilerimin şahsıma karşı gösterdiği ilgiyi hiçbir zaman unutamam. Bende aradan yıllar geçmesine rağmen tüm Muğlalı hemşerilerimi sevgi ve selamlıyorum" ifadelerine yer verdi sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft