Muğla'nın kitap kurdu ödüllendirildi

Muğla'nın kitap kurdu ödüllendirildi
Eklenme : 28.01.2021 15:37:00
Görüntülenme: 3181

Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) ulusal düzeyde düzenlediği kitap okuma yarışmasında Türkiye'de ilk 10'a giren ve il genelinde birinci olan Ortaca Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü 8. sınıf öğrencisi Arzu Nur Akkuş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Kitap kurdu öğrenci Arzu Nur Akkuş ailesi ile birlikte ödülünü almak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'yi makamında ziyaret etti. Ziyarete öğrenciye TÜGVA Muğla İl temsilcisi İbrahim Ertaş eşlik etti.

TÜGVA Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından, Türkiye genelinde ortaokul öğrencileri arasında kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla  düzenlenen "Kitap Kurtları Yarışıyor" adlı yarışmada Ortaca Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümü 8. Sınıf öğrencisi Arzu Nur Akkuş Türkiye 8. oldu.

İl birincisi Arzu Nur Akkuş ailesiyle birlikte, TÜGVA Muğla İl temsilcisi İbrahim Ertaş eşliğinde,  İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'yi makamında ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı. Töre, öğrenciyi bu güzel başarısından dolayı kutlayarak onur duyduğunu belirtti. Annesi babasına böyle güzel evlat yetiştirdiği için teşekkür eden Töre, "Biz gençlerde tek başına akademik başarıyı, tek kanatlı bir kuşa benzetiyoruz. Gençlerin hayatta başarılı olması için iki kanada ihtiyacı var. İki kanattan diğeri ise sahip olduğu ahlak ve erdemin yanında okuduğu kitaplar, biriktirdiği beceriler. O zaman kanatlar daha da güçleniyor. O zaman hayata uçuşunda çok daha isabetli yerlere, doğru mesafelere uçuyorsun ve başarılı oluyorsun. Bunu sen erken yaşta başlatmışsın. Türkiye'de derece yaptın, Muğla'yı onurlandırdın. Bu başarından dolayı seni, öğretmenini, aileni kutluyorum" dedi.

Okumayı öğrendiğinden beri hep kitap okuduğunu ve okumayı çok sevdiğini belirten Arzu Nur Akkuş,  " Yarışma öncesinde bizden belirtilen 5 kitabı okumamız istendi. Ben geçen sene şubat ayında kitapları okumaya başladım ve nisan ayına kadar hepsini bitirdim. Sınav nisan ayında olacaktı; fakat salgın araya girince aralık ayına ertelendi. Bu sürede kitapları tekrar baştan okudum. Çevrim içi sınavda bize 5 kitapla ilgili toplam 100 soru soruldu ve 97'sini doğru yanıtladım. Bu başarımda bana desteklerini esirgemeyen başta ailem olmak üzere öğretmenlerime ve tüm büyüklerime teşekkür ediyorum." dedi.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve TÜGVA Muğla İl Temsilcisi İbrahim Ertaş'ın Arzu Nur Akkuş'a çeşitli hediyeler verdi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft