Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay: "Muğla eğitimde marka olmaya hazır bir il"

Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay: "Muğla eğitimde marka olmaya hazır bir il"
Eklenme : 15.06.2021 13:46:00
Görüntülenme: 3800

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Emre Çay, Muğla'nın gerek fiziki alt yapısı, gerek, akademik kadrosu gerekse diğer paydaşları ile eğitimde marka değer olmaya hazır durumda olduğunu söyledi.

Kadir Tamer

Milli Eğitim Bakanlığı Kararnamesi ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan ve yeni görevine başlayan Emre Çay bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamasında eğitimin toplumların gelişmişlik düzeyinin belirlediğini kaydeden Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, "Her ilk bir umuda gebedir. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başladığım bu ilk gün; öğrenciliğim, öğretmenliğim, okul yöneticiliğim, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüm ve İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki ilk gün gibi heyecan verici. Temenni ediyorum ki bu ilk ve heyecan; bu kadim şehre bir katre katkı ve umut olur.

Eğitim, toplumların gelişmişlik düzeyini belirler. Bundandır ki müreffeh milletler yatırımlarını eğitime yapmışlardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği; muasır medeniyetlerin üzerine çıkmanın yegane zorunluluğu eğitime verilecek değerdir. Bu anlamda tüm paydaşlarımız ile ilimizde eğitimin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar ve etkili iletişim artarak devam edecektir" dedi.

Emre çay açıklamasına şöyle devam etti:

"İlimiz gerek fiziki alt yapısı, gerek, akademik kadrosu gerekse diğer paydaşları ile eğitimde marka değer olmaya hazır durumdadır. Bakanlığımızın Eğitim Vizyon 2023 hedefleri doğrultusunda, taviz vermeksizin gerekli tüm adımlar atılacak, eğitim kurumlarımız eğitimin her boyut ve aşamasında söz konusu hedefleri misyon haline getirecektir. Böylelikle geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu güzel şehrimiz akademik başarıları, ürettiği ulusal ve uluslar arası projeleri ile hak ettiği yerlere gelecektir. Eğitim ve kültür kenti Muğla'mızda, akademik başarıda olduğu gibi sanatta ve sporda da eğitim vizyon 2023 çerçevesinde gerekli tüm eğitsel çalışmalar artarak sürecektir. Bu bağlamda eğitim kurumlarımız, öğrencilerimizin kendilerini ifade edebileceği alan çeşitliği sağlayacaktır. Bu sayede geleceğe umutla bakan, özgüveni yüksek medeniyetin gerektirdiği bilgi ve beceri donanımına sahip; aynı zamanda milli ve kültürel değerlerinin farkında bireyler yetiştirmeye devam edecektir. Görevime başladığım bu ilk günden itibaren desteklerini esirgemeyeceklerine inandığım başta Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyorum. Değerli eğitim yöneticilerimize, çocuklarımızın yetiştirilmesinde fedakarca çalışan çok değerli öğretmenlerimize, bizler en değerli varlıklarını emanet eden kıymetli velilerimize, eğitim kurumlarında görev yapan her kademedeki görevlilerimize ve ilimizde eğitimin gelişmesinde önem arz eden tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah'tan, bizlere bu aziz millete layığı ile hizmet etme şerefini; saygı, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde bir aile sıcaklığı ve huzuru ile nice başarılara erişmeyi temenni ve niyaz ediyorum."

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft