Muğla'da tefeci operasyonu

Muğla'da tefeci operasyonu
Eklenme : 18.03.2021 10:48:00
Görüntülenme: 2298

Muğla Emniyet müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ve Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından Menteşe, Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde 23 adrese eş zamanlı düzenlenen 'Tefecilik' operasyonunda 13 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, mali durumu zayıf olan vatandaşları yüksek meblağlarda faizle borçlandıran suç örgütüne yönelik çalışma başlatıldı. KOM Şube ve Mali Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin uzun süre teknik ve fiziki takibi sonrası Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon başlatıldı.
Muğla KOM Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliğince Menteşe, Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde yapılan çalışmalarda tefecilik dosyası kapsamında 23 farklı adreste eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında maliyeci ve telefon bayiin de bulunduğu A.F.A, E.G, M.K, A.G, U.Ç, K.B, Z.S, R.K, E.Y, K.S, E.B, A.Ö, A.M şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.
Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda suçtan elde edildiği değerlendirilen 26 çeyrek altın, 12 gram altın, 170 Euro, 300 Dolar, 57 bin 050 TL, 1 bilgisayar, 14 araç satış sözleşmesi, 28 tabanca fişeği, 46 tapu, 1 muşta, 14 yazılı belge, 33 toplamda 564 bin 500 TL senet, 3 bilgisayar, 1  fatura, 3 banka dekontu, 8 flash bellek, 15 CD, isim çetelerinin olduğu 3 ajanda, 3 hafıza kartı, 5 hard disk, 8 cep telefonu, 9 borçlusu yazılı senet defteri, 2 adet toplam 90 bin 600 TL'lik çek ele geçirildi. 
Şüphelilerin bugüne kadar tefecilik suçundan elde ettikleri gelirin milyonlar ile ifade edildiği öğrenilirken, gözaltına alınan 13 şüpheli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadelerinin alınmasının ardından önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılmak üzeren Muğla Adliyesi'ne sevk edileceği öğrenildi.(İHA)

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft