Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Muğla'da İYİ Parti siyasetinde neler oluyor?

Eklenme : 18.10.2021 00:00:00
Görüntülenme: 532

Sevgili okurlarım, Türkiye genelinde bir erken seçim olasılığı var gibi gözüküyor. Tabi Muğla'da da değişik siyasi partililerde milletvekili adaylığı için değişik isimlerin ön plana çıktığı görülüyor.

MHP'den uzun süre siyasetin içinde bulunan daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisine katılan Muğla'da ki isimler şöyle Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun, önceki seçimlerde 4. Sıra İYİ Parti Milletvekili adayı 

Prof. Dr. Piyami Cinaz, Fethiye eski Belediye Başkanı Behçet Saatçı, mevcut İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Muğla'da adı ön sıralarda geçen isimler olarak görülüyor.

Sevgili okurlarım Meral Akşener'in İYİ Partisi yurt genelinde gün geçtikçe puan topladığı görülüyor. Çünkü sayın Akşener'de dur durak yok, yurdun dört bir yanını dolaşıyor. Ve her gittiği yerde ilginin en büyüğünü görüyor.

Sevgili okurlarım, Konacık'ın eski belediye başkanı Mehmet Tosun, uzunca bir dönem MHP'den belediye başkanlığı yapmıştı. Ve başarılı çalışmalar yapması sonrası adı hala güzelliklerle anılıyor. Hem de milletvekili adayı olarak.

Prof. DR. Peyami Cinaz hocamız ise, son seçimlerde hakkı yenilerek 4. sırada kendisine milletvekilliği adaylığı verilmişti. Öyle olmasına rağmen köy köy dolaştı İYİ Parti'ye oy verilmesini sağladı.

Behçet Saatcı'ya gelince. Sayın Saatcı MHP'den ayrılıp İYİ Parti'ye geçmişti. Daha sonra İYİ Parti'den ayrıldı ve bağımsız Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra bir süre siyasetin içinde görülmedi. Ancak geçtiğimiz günlerde sayın Akşener tarafından sayın Saatçı'ya parti rozeti takıldı.

Prof. Dr. Metin Ergun bilindiği üzere MHP'den ayrılıp İYİ Parti'den milletvekili seçilmişti. Yani anlayacağınız İYİ Parti'nin 4 üst düzey yetkilisi diyebileceğimiz isimler yarınlarda yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adaylığı için adlarının geçtiği görülüyor. Sayın Behçet Saatçı ise milletvekili adayı değil de Meral Akşener tarafından başka bir yere aday gösterilebilir mi diye sorular soruluyor.

Sevgili okurlarım, yine bu isimler haricinde İYİ Parti'den milletvekili adayı olabilmek için Fethiye ve Marmaris'ten de birkaç ismin seçmenlerle diyalog içinde olduğu görülebiliyor. Piyami Cinaz hocamız Ankara'da bulunduğu için Muğla'da bir kısım seçmeninin tanıdığı o nedenle sayın Cinaz'ın sayın Akşener tarafından büyük bir şehirde ön sıralarda aday gösterilebileceği dile getiriliyor. Buda iyi olur. Çünkü sayın Cinaz kıymetli bir isimdir onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

Mehmet Tosun'a gelince sayın Tosun'un Bodrum'da çok sevildiği bilinir. Başarılı çalışmaları da göz ardı edilemez. O nedenle sayın Tosun'un adı Metin Ergun ile birlikte anılıyor.  

Sevgili okurlarım Prof. Dr. Metin Ergun'a gelince önceki yazımda da söylediğim gibi Mehmet Tosun ile milletvekilliği konusunda Muğla Milletvekilliğinde şanslarının olabileceği dile getiriliyor.

Yarınlarda ne olur bilemeyiz ama Fethiye eski Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya gelince İYİ Parti'nin Muğla'da 2 milletvekilliği düşünülürse, sayın Saatçı'yıda dile getirdiğim gibi Meral Akşener'in başka bir yerlerde değerlendirilebilir konuşmaları yapılıyor.

Önceki gün Muğla'da gerçekleşen İYİ Parti İl Kongresinin de hayırlı olmasını dilerim sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft