Muğla'da ekmeğe beklenen zam geldi

Muğla'da ekmeğe beklenen zam geldi
Eklenme : 24.11.2021 10:16:00
Görüntülenme: 1501

Muğla'da 2 liraya satılan ekmeğe yüzde 25 zam geldi. Yeni zamla 230 gram ekmek bundan böyle Muğla'da 2,5 liradan satılacak.

Kadir Tamer

Son dönemde un ve mayaya gelen üst üste gelen zamların ardından Muğla'da ekmek fiyatlarına yüzde 25 zam geldi.

Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, yıl içerisinde üst üste un ve mayaya gelen zamlar nedeni ile fırıncının zor durumda kaldığını belirterek, "Bir yıl önce 180 lira olan un şu anda 300 lirayı aşmış durumda. 100 liradan satılan mayanın ise şu andaki fiyatı 160 lirayı geçti. 3 ay önce 9 liradan satılan susam 25 lirayı geçti. Artan maliyetler nedeni ile fırıncımızın dayanacak gücü kalmamıştı" dedi.

Ekonomik pandemiye yakalandık

Ekmek fiyatlarına gelen zammın yeterli olmayacağını kaydeden Akarken, "Fiyatlar yükseliyor, maliyetler artıyor. Şu anda bile ekmeğin 2,5 lira olması fırıncıyı kurtarmıyor. Üreticinin hali belli, tüketicinin durumu ortada. Bizde şaşkınız. Dengeyi korumaya çalışıyoruz. İnce bir çizginin üzerindeyiz. Hem tüketiciyi zor durumda bırakmayacağız hem de fırıncıyı. Covid pandemisini atlattık ama maalesef ekonomik pandemiye yakalandık" diye konuştu.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft