Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Muğla CHP'si uyarıları dikkate alsın

Eklenme : 30.04.2022 00:00:00
Görüntülenme: 761

Sevgili okurlarım, CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcıları düzeyinde bazı milletvekillerinin Muğla'ya gelip CHP ile ilgili bilgiler alması gerekiyor. Bundan önceki yapılan yerel seçimlerde oyların yüzde 36'ya düştüğü Muğla'da bu oranın daha fazla düşmemesi için Muğla CHP'sine büyük görevler düşüyor.

Sevgili okurlarım, parti içinde yaşanılan rahatsızlıkların nedenleri arasında olan ve bazı partililer arasında konuşulan en çok konu milletvekili seçimlerinden olsun, belediye başkanlığı seçimlerinde olsun mutlaka ön seçim yapılması gerektiği. Bu konuda Muğla'da CHP'de bir hayli sızlanmaların olduğu görülürken, bunlardan bazıları Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün Deştin Çimento Fabrikasına ruhsat vermesi sonrası bölge halkı belediye binası önüne gelerek sayın Gümüş'ü protesto ettikleri görüldü. Yine ayrıca Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ında iş adamı Ali Ağaoğlu'na işyeri ruhsatı vermesi eleştirilerin artmasına neden oldu. 

Sevgili okurlarım, bunun yanı sıra CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'nun yaşanan üzücü olayın ardından parti sekreterine işi bıraktırması eleştirilerin daha da artmasına neden olurken Muğla CHP İl Başkanlığının işine son verdiği sekreter Marmaris CHP İlçe örgütü tarafından partiye tekrar sekreter olarak alınması parti içerisinde bir uyuşmazlık olduğunun göstergesi.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere Muğla'da CHP'den 4 milletvekili var. Bu 4 milletvekili arasında ikili gruplaşmaların da olması partililer tarafından dile getirilmekte. Aynı zamanda CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın geçtiğimiz günlerde Ak Partili Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'ü tek başına ziyaret etmesi CHP İlçe Teşkilatını son derece üzmüş parti yöneticileri bir cümle ile "Belediye başkanları birbirini ziyaret edebilir. Ancak Yatağan CHP'si olarak bize haber vermeden yapılan bu ziyareti doğru bulmuyoruz" diyerek tepkilerini dile getirmişlerdi.

Sevgili okurlarım, işte yukarıda yazdığım bu sebepler zaten oy kaybına uğrayan Muğla CHP'sine büyük zararlar veriyor. Bende diyorum ki Muğla'da birlik ve beraberliğin yeniden sağlanabilmesi için acilen Genel Merkez yetkililerinden Genel Başkan Yardımcılarının bir an önce gelip Muğla CHP'sini düzeltmesinin faydası olacağına inanıyorum. Aksi takdirde Muğla CHP'sinin yarınlarda ne olacağı şimdiden belli oluyor. Geçmiş yazılarımda dediğim gibi ben bir CHP'li olarak bu son durumlardan aşırı şekilde üzüntü duyduğum belirtmek istiyorum sevgili okurlarım.

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft