Özcan Özgür

Özcan Özgür

ÖZGÜRCE
Özcan ÖZGÜR'ün ve diğer yazarlarımızın köşe yazılarını ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Muğla CHP'li belediyeler yüzünden mi can çekişiyor?

Eklenme : 6.10.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1869

Sabah Gazetesi Muğla Temsilcisi Hayrettin Şaşmaz hafta sonunda sosyal medya hesabından "Muğla CHP'li belediyeler yüzünden can çekişiyor" başlığı ile Sabah'ta çıkan haberini "Ak Partili Başkandan ezber bozan tespitler." spotuyla paylaştı.

Hayrettin Şaşmaz, AKP Muğla İl Medya Tanıtım Başkanı Yazar Şafak Uysal'ın 1 Ekim tarihinde hesabından "YA-PA-MI-YOR-LAR!" başlığı ile yaptığı yorumu gazetesinde haberleştirmiş. Gazeteci Yazar Hayrettin Şaşmaz, Yazar Şafak Uysal'ın "CHP'li belediyeler yüzünden Muğla artık can çekişiyor!" spotunu da haberinde başlık olarak kullanmış.

Tabii Muğla'da CHP'li belediyelerin beceriksizlikleri ve başkanların gafları sıralanmış.

Datça Belediyesi ile ilgili satırların dışında kalanların altına imzamı atarım, ama "AKP teşkilatlarının bunda hiç mi kusuru, kabahati yok?" diye de sormak ve "Hadi İYİ Partililer 'ittifak ortağı' da sesi çıkmıyor. AKP'liler neyin ortağı?" diye de eklemek isterim...

xx           xx           xx

Nitekim Cumhur İttifakı'nın MHP'li Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir de, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır ile MHP'li Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleşen basınla buluşma toplantısında "Büyükşehir yasası ile gelirler çok azaldı. Eğer şu anda Bir Belediye Başkanı, maaşlarını, sigortayı, vergiyi ödeyebiliyorsa, ufak tefekte yol yapabiliyorsa inanın başarılı bir belediyecidir. Biz şu ana kadar yaptığımız tüm hizmetleri tasarruflar yaparak, gelirleri ve giderleri dengede tutarak yapmaya çalıştık." ifadesinde bulunmuş.

Şaşırtıcı değil mi? Bence de şaşırtıcı.

Alim Uzundemir'in ifadelerine göre bizim şehrin orta yerindeki havuzları yok etmekten başka görünür hizmeti olmayan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ü ayakta alkışlamamız lazım. Kaç sene Osman Gürün'ün dokunmadığı Perşembe Pazarı'nın çatısını yenilemekle kalmayıp, beton zemini de parke kaplama ile yeniledi. Yenilemelerin efendisi...!

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir'in basınla buluşmasını "Muğla Yerel Haber" sitesinde gördüm. Fırsat olursa açıklamalarını ayrıca ele alırız...

 xx           xx           xx

Üstat Hayrettin Şaşmaz, gazetesinde çıkan "Muğla CHP'li Belediyeler Yüzünden Can Çekişiyor" başlıklı haberinden önce, AKP Muğla İl Tanıtım Medya Başkanı Şafak Uysal'ın sosyal medya hesabından "YA-PA-MI-YOR-LAR!" başlıklı ve "CHP'li belediyeler yüzünden Muğla artık can çekişiyor!" spotuna yer verdiği 1 Ekim tarihli paylaşımının altına "Yazıyı 5 kez okudum... Anlama özürlü değilim amma... Kavramaya çalıştım. Bu kentte İrfan derinliği; Tahlil gücü... Akıcı... net... Ve siyasi hamasetin uzağında yalın... Vallahi bravo... Olmayan dişimi kırmak istiyorum..." diye yorumda bulundu.

Buradan sadece üstadın hala dişlerini yaptırmadığı anlaşılmıyor. AKP teşkilatlarında "İrfan derinliği; tahlil gücü, akıcı, net, siyasi hamasetin uzağında" derdini anlatabilen çok fazla "siyasetçi"  olmadığı da anlaşılıyor.

Üstat Hayrettin Şaşmaz yanılıyor mu? Kesinlikle yanılmıyor!

xx           xx          xx

Sabah Gazetesi Muğla Temsilcisi Hayrettin Şaşmaz'ın tespiti boş beleş bir tespit değil. Kendisi 26 Dönem Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın dostudur. AKP'yi çok iyi tanır...

İlk aklıma gelen isim, AKP'nin mülga Muğla İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi'nde Grup Başkan Vekilliği yapan Cem Erkin oldu... Fethiye'de yaşayan Cem Erkin şimdi nerede? Ya Mustafa Toklu? Bu ilçede galiba en son Kadir Sarıhan gitti. Nereye gitti bunlar..?

Marmaris'te Esat Tugay ve Ozan Balcı'ya ne oldu?

Bodrum'da BOSİAD Eski Başkanlarından Ahmet Karataş'a ve şimdi Bodrum'da eczacılık yapan AK Parti Kurucu İl Başkanı Yavuz Ercan'a ne oldu? Aklıma geliverenler... Daha çok isim sayabilirim. En son Yusuf Kayacık gitti...

Bir de Av. Emin Özler gibi "aktif siyasete" katılmayan, kenardan izleyen pek çok isim var!

AK Parti'nin yerel kurmayları sanırım "Biz bize yeteriz" diyorlar. "Küçük olsun benim olsun" derler ya öyle... Tabi o kadar da değil, mesela Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek "işi bilenlerden", ama Eray Çiçek hala gerçek potansiyelini ortaya koyabilmiş değil...

Velhasıl AK Parti Muğla'da kıyma makinesi gibi "insan öğüten" bir yapı. Hal böyle olunca AK Parti Muğla İl Başkan Yardımcılarından Şafak Uysal'ın paylaşımı Hayrettin Şaşmaz üstadın dikkatini çekiyor. Umarım kendisinin yaptığı haber Şafak Uysal'ın başına da bir iş açmaz...!

xx           xx           xx

Hayrettin Şaşamaz gazetesi Sabah'ta 2 Ekim'de yayımlanan "Muğla CHP'li belediyeler yüzünden can çekişiyor" başlıklı haberinde "Ak Parti Medya Tanıtım Başkanı yazar Şafak Uysal Muğla Büyük Şehir belediyesi ve diğer CHP'li belediyeleri 'YA PA MI YOR LAR' diyerek icraatlarını İlçe ilçe ifşa etti. Uysal, 'CHP'li Belediyeler yüzünden can çekişiyor diye başladığı eleştiri yağmuruna ilçelerdeki icraatları sayarak tek tek açıkladı." ifadesine yer verirken, Şafak Uysal'ın özetle şu tespitlerine yer vermiş:

"MENTEŞE PİSLİK İÇİNDE... Refüj ve parkları sulama amacıyla kullanılan suda yüksek derecede 'fekal koliform' yani DIŞKI çıktığını biliyor muydunuz? Analizlerde MUSKİ'nin kullandığı arıtma suyunun lağım kaynaklı koliform içerdiği belirlendi. Orada burada biriken çöpler, yamuk yumuk, yerinden oynamış parke taşları... O parke taşlarına ayağı takılıp düşenler... Bizzat şahidim. Kullanılan suyun iki katı fatura geliyor, vergiler çatır çatır alınıyor, ama sokaklar çer çöp içinde, parklar lağım kokuyor. Devlet, 2024 kişilik erkek yurdunu hazır ediyor, CHP'li Belediye kanalizasyon işini çözemediği için yurt açılamıyor. Neyse ki Gençlik ve Spor Bakanlığı duruma el koydu. Bu sırada Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Perşembe pazarını süpürmeyi bırakıp üniversite öğrencilerine çiçek dağıtmaya koşuyor, Büyükşehir BB Osman Gürün elinde kavanozla GDO paylaşımı yapıyor.

MARMARİS LAĞIM KOKUYOR...Marmaris'te derelerden yükselen lağım kokusu havayı sarmış vaziyette. CHP'li Belediye Başkanı 'Dereler bizim yetkimizde değil' diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyor, sıyrılırken CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ni suçluyor.

FETHİYE KÜFÜRLE ANILIYOR... Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hizmet üretmek yerine küfür üretiyor. Geçen sene yerli bir turiste saldırmıştı. Hakkında açılan davanın duruşmalarına gitmediği için mahkemeden 'zorla getirme kararı' çıktı. Umarım hakime küfretmez! Geçenlerde de bir vatandaşımızla gerçekleştirdiği telefon konuşması ortaya çıktı. 'Başkan' konuşmamış, dakikalarca küfür savurmuş. Herkes utandı. Tepkiler yükselince CHP MYK'sı tarafından mecburen (!) disipline sevk edildi. Umarım göstermelik değildir.

DATÇA HEYKEL PEŞİNDE... Datça Belediye Başkanı, sanayinin önüne demirden yapılmış bir ağaç heykeli koydu. Açılışa kimse katılmayınca kızdı, açılış ertelendi. 1 hafta sonraki açılışa ayıp olmasın diye esnaftan katılanlar oldu. Başkan rahatladı, demir yığını orada kaldı. Yağmur yağınca paslanır mı ki?

BODRUM'DA İMDAT ÇAĞLIKLARI... Bodrum'da altyapı sorunları, su sıkıntısı, bozuk yollar almış başını gidiyor, bu sırada 'Başkan' sosyal medyada ilkokul karnesini paylaşıp 'Bakın, hepsi pekiyi' diyor!

AFFERİN..!"

xx           xx          xx

EVET MUĞLA CAN ÇEKİŞİYOR, AMA...

Hayrettin Şaşmaz da noktayı "Şafak Uysal eleştirilerine ironik olarak aferin diyerek bitirdi." şeklinde koymuş. Tespitler yersiz mi derseniz, hepsi yerli yerinde. Eksiği var, fazlası yok. Ancak Datça biraz abartılmış. O heykel Datça Belediyesi tarafından parası verilmiş, yaptırılmış bir heykel değil. Sanatçı eserini yapıp, Datça'ya hediye etmiş...

Ben yine de Şafak Uysal'ın eleştirilerini önemsiyorum. Evet güzel bir yorumlama ve haber olmuş.

CHP adaylarını belirlerken "ön seçim" yapmadı ve Osman Gürün'ün işaret ettiği isimler atandı. Hal böyle olunca ortaya kifayetsiz yönetimler çıktı. Olacağı da buydu. Ancak "Muğla CHP'li belediyeler yüzünden can çekişiyor" başlığına da katılmam mümkün değil...

MUÇEV bir CHP'li belediyeler kuruluşu olmadığı gibi; Göcek Tüneli'nin hala ücretsiz olmaması, Akyaka sapak tüneli, Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi ve Tıp Fakültesi geçidi CHP'li belediyelerin marifeti değil... Akköprü Barajı'nı CHP'li belediyeler satmadı. Bodrum'da her gün patlayan su borularını CHP'li belediyeler döşemedi. Yatağan'da Atatürk (İsmet İnönü) Bulvarını CHP'li belediyeler yenilemedi... Altında kömür var diye tarım alanlarını, ormanları CHP'li belediyeler ortadan kaldırmadı. Akyaka başta Muğla kıyı ve koylarını imara CHP'li belediyeler açmadı. Evet Muğla can çekişiyor, ama CHP'li belediyelerin elinde değil... Ki onlar bunu bile yapamayacak kadar kifayetsizler...

Bir soru; AKP Muğla Milletvekillerini başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün olmak üzere öteki belediye başkanlarını eleştirirken gören var mı?

----------------------------------

GÜNÜN SÖZÜ: Ne kadar az bilirsen o kadar iyi uyursun. --Gorki..

ÇİVİ

MUSKİ "150 bin kişinin ihtiyacını karşılayan su kaynakları kurudu" uyarısı üzerine arkadaşım "MUSKİ bu uyarıyı kaynaklar kurumadan neden yapmadı. Kaynaklar kuruduktan sonra yapılan uyarı ne işe yarayacak?" diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft