Minik Betül engelli maaşını yangın bölgesine bağışladı

Minik Betül engelli maaşını yangın bölgesine bağışladı
Eklenme : 9.08.2021 14:10:00
Görüntülenme: 616

11 yaşındaki engelli Betül Dal, Muğla'da yanan ormanların tekrar yeşermesi için başlatılan kampanyaya devletten aldığı maaşı bağışladı. 4 ay önce yürüyebilmesi için Valilik koordinesinde yardım kampanyası başlatılan 11 yaşındaki yürüme engelli Betül Dal, devletin sağladığı imkanlarla ayağa kalkarken, aldığı engelli maaşını Muğla'da yanan ormanlar için bağışladı.
Denizli Pamukkale ilçesi kırsal Küçükdere Mahallesi'nde oturan, tedavisinin ilk bölümü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlanan 11 yaşındaki Betül Dal, mahalle muhtarlığının Muğla'daki yangınlar için yardım topladığını duyunca devletten aldığı engelli maaşını bağışladı. Betül Dal, "Çıkan yangınlara çok üzüldüm. Kavaklıdere, Bodrum, Marmaris, Milas, Menteşe dualarım sizinle. Ben bu ayki maaşımı Pamukkale'nin Küçükdere köyünün yardım konvoyu ile birlikte size gönderiyorum. Geçmiş olsun Muğla, geçmiş olsun Türkiye" dedi.
Küçükdere Mahallesi sakinleri de 4 kamyon yem, saman, yonca, bir kamyon kıyafet ve gıda yardımı ile Marmaris'e gelerek yardımları koordinasyon merkezine teslim etti.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft