Milas 1000 kişilik modern spor salonuna kavuşuyor

Milas 1000 kişilik modern spor salonuna kavuşuyor
Eklenme : 9.02.2021 12:49:00
Görüntülenme: 1685

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Milas Spor Salonunun yapım işine ait sözleşme İl Müdürü Ömer İlman ve Yüklenici firma yetkilisi tarafından imzalandı.

Milas İlçesi Sodra mevkiine yapılacak olan Spor Salonu için Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından arazinin şartlarına uygun ve ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda özel bir proje yaptırıldı. Hazırlanan projede 1000 Kişilik Spor Salonu, 4 Adet Antrenman Salonu, Soyunma Odaları, Toplantı ve Eğitim Salonları bulunuyor. 2021 yılı sonunda tamamlanacak Tesis, Teleskobik Tribünlü olacak ve FIBA Standartlarında Salon Parkesi ile döşenerek Basketbol, Voleybol, Futsal ve Hentbol Sporları için üst seviyede maçların oynanabileceği standartlara uygun salon ölçülerine sahip olacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada "1000 kişilik Spor salonumuzun yüklenici firma ile sözleşmesini imzaladık ve yer teslimini yaptık. Milas'a 10 Milyon TL yatırım yapmış olacağız. Spor Salonunu, Hazineden Bakanlığımıza devri yapılan 26 dönümlük arsa üzerine yapacağız. Arazinin durumuna uygun İlçemizin potansiyeline ve ihtiyaçlarına göre Milas için özel proje hazırlattık. Salon, 4 adet Antrenman Salonu, Toplantı odaları, Sağlık Merkezi ve İdari Bölümleriyle gerçekten Milas'ımıza yakışan bir proje oldu. Birçok spor dalı bu tesiste çalışma imkânı bulacak. Milas'ta sporun gelişmesi, kulüplerimizin desteklenmesi bakımından büyük katkısı olacaktır. Ayrıca ileride bu arsa üzerine, Kapalı Yüzme Havuzu, Tenis Kortları gibi farklı tesislerin yatırımlarını da yapmayı planlıyoruz. Böylelikle burayı bir Spor Kompleksi haline getirmeyi hedefliyoruz. Yeni salonumuzun yapımı için yüklenici firmaya 330 gün süre verdik. 2021 yılı sonunda kadar tamamlanacak ve hizmete girecek. Milas eski Spor Salonumuz ile ilgili Deprem Güçlendirme Projesi hazırlatıyoruz. Bu çalışmada sona geldik. Bakanlığımızdan ödenek talep ederek bu salonu da yenileyerek hizmete sunacağız. İlimiz genelinde Öğrenci Yurtları, Gençlik Merkezleri ve Spor Tesisleri yatırımlarımız Gençlik ve Spor Bakanlığımız uhdesinde devam etmektedir. Devletimiz gençlerimizin gelişmesi ve geleceğe emin adımlarla yürümesi için her türlü desteği vermektedir. Turizmde, Tarımda çok önemli bir yere sahip ilimizin Spor Turizminde marka kent olması yönünde tesisleşme hamlemiz artarak devam edecektir. Hedefimiz spor organizasyonlarıyla ilimizin turizmine ve ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bu anlamda yeni salonumuz birçok organizasyona ev sahipliği yaparak ilçe ekonomisine katkıda bulunacaktır. Milas ilçemiz için büyük öneme sahip Spor Salonumuzun Milas'ımız, Gençlerimiz ve Sporcularımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu yatırımın gerçekleşmesinde bize bu imkânı veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na ve destek veren herkese şükranlarımı sunarım" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft