Meral Akşener'in son durağı Muğla oldu

Meral Akşener'in son durağı Muğla oldu
Eklenme : 28.06.2021 17:28:00
Görüntülenme: 1629

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 20 Ocak 2020'den bu yana devam ettiği il gezilerinde son durağı Muğla oldu. Muğla'nın Milas, Yatağan, Menteşe ve Marmaris İlçelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Akşener, vatandaşlarla sohbet ederek dertlerini dinledi.

Kadir Tamer/Muhittin Direk

Sabah saatlerinde Muğla'nın Milas İlçesi'ne gelen Meral Akşener, Hacı İlyas Mahallesi'nde Kadıağa Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret etti, vatandaşlar ile bir araya geldi. Milas'ta vatandaşlara seslenen Akşener, "Buraya bugün oy istemeye, siyaset yapmaya, partimin propagandasını yapmaya gelmedim. Bugün arkadaşlarımla birlikte sizleri ziyaret ederek, sorunlarınızı, sıkıntılarınız dinlemek ve ülkeyi yönetenlere bunları aktarmak için buradayım. Nasıl ki esnaf için müşteri velinimet ise, seçmen de siyasetçi için aynıdır. Oylarınız artık midenizdedir. Oradan onu çıkarmak kolay değildir, kolay da olmamalıdır. Yarın seçim zamanı kim gelirse gelsin, oy istediği zaman sizin için ne yapacağını sorun. Bulunduğunuz, yaşadığınız yerle ilgili hangi projelerinin olduğunu sorun. Kısaca hesap sorun" dedi. Akşener ziyaretlerinin ardından Menteşe İlçesi'ne gelmek üzere yola çıktı.

Yatağanlılar yolda karşıladı

Meral Akşener'in konvoyu Yatağan İlçesi'ne geldiği sırada İnönü Bulvarı üzerinde çok sayıda vatandaş tarafından durduruldu. Aracından inen Akşener, aralarında kadınların çoğunlukta bulunduğu grubun yanına giderek bir süre vatandaşlarla sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanına ziyaret

Yatağan'dan da vatandaşların sevgi gösterileri arasında ayrılan Meral Akşener, daha sonra Muğla'nın Menteşe İlçesi'ne geldi. Menteşe İlçesi'nde ilk olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasına giden Akşener, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile bir araya geldi. Bir süre Osman Gürün ile görüşen Akşener, daha sonra belediye binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Meral Akşener, "Sayın Cumhurbaşkanı Kanal İstanbul ile ilgili olarak hem bizim hem de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ısrarla ihaleye girecek olan şirketlere dair söylediğimiz sözler üzerine, 'yani sakın bu sistem içinde yer almayın paranızı ödemeyeceğiz' sözlerine cevap verdi. Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki gelecek ilk seçimde iktidar olamayacaklarını, seçimi kazanamayacaklarını anlamış. Sayın Erdoğan milleti tehdit etti. Yani söke söke alırlar dedi. Sayın Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletinin Cumhurbaşkanımıdır? Yoksa tahkim üzerinde batılı ülkelerin savunucusumudur? Dolayısıyla her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Biz buradan ben kendi partim adına tekrar söylüyorum. Yerli yabancı tüm şirketlere sesleniyorum. Bu ihalenin içinde yer alanlar, ilk seçimde iktidar olacağız ve kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz. Şimdiden bilin" dedi.

Akıllı yangınlar tabiri

Son dönemlerde tatil bölgeleri ve sahil kesimlerinde çıkan orman yangınları ile ilgili olarak 'Akıllı Yangınlar' tabirini kullanan Meral Akşener, "Tatil bölgelerinde, sahil kesimlerinde çok sık başımıza gelen, söndürülmesinde nedense sorunlar olan ve yeteri miktar yandıktan sonra söndürülen yangınlar karşımıza çıkıyor. Biz bunlara 'Akıllı Yangınlar' diyoruz. Bunun peşinde olacağız biz. Bir şehidimiz var. Allah mekanını cennet eylesin kardeşimizin. Son dönemde ortaya çıkan ifşalara baktığımızda Türkiye'nin dağına, taşına çöküldüğü anlamını taşıyor. Daha vahim bir şey var. Türkiye'de yolsuzluklar, şaibeler zaman zaman olmuştur. Ama Osmanlı döneminden bu yana olmayan bir tek şey vardır oda tapunun verilmesi. Türkiye'de maalesef buda gerçekleşmiştir. Bu çerçeveden Marmaris'teki yangına bakıyorum" diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklamasını gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha sonra beraberindekiler ile birlikte Menteşe İlçesi'nde esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. İsmet Çatak Caddesi üzerinde bulunan esnaflarla konuşan Akşener, "İktidar pandemi döneminde yardım ettiğini söylerken, hiçbir esnaf yardım almadığını söylüyor. Soruyorum size esnaf burada kendileri söylüyor bu yardımı biz almadık kim aldı diye. Sevgili Muğlalılar sizler çok önemlisiniz. Sizler unutuldunuz, sizleri unutmayan sizleri değerli hissettirenlere oy verin" dedi.  Akşener, esnaf ziyaretlerinin ardından Marmaris İlçesi'ne doğru yola çıktı.