Menteşe'de korkutan yangın

Menteşe'de korkutan yangın
Eklenme : 7.07.2021 16:14:00
Görüntülenme: 1167

Muğla'nın Menteşe İlçesinde öğle saatlerinde 2 katlı evde çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Eski Muğla evlerinin çoğunlukta olduğu mahallede çıkan yangında alevlerin diğer evlere ulaşmaması için itfaiye ekipleri büyük bir mücadele verdi. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülürken, yangının çıktığı 2 katlı ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Menteşe İlçesi Camikebir Mahallesi Hacı Abdi Sokak üzerinde bulunan 2 katlı evde bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler tüm evi sardı. İhbar üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Grup Amirliği ekipleri olay yerine sevk edildi.

Hatalı parklar zor anlar yaşattı

Ev yangınına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri dar sokaklarda hatalı parklar nedeni ile yangın bölgesine ulaşabilmek için zor anlar yaşadı. Bunun üzerine Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri devreye girmesi ve trafik akışının sağlanmasının ardından ekipler yangın bölgesine ulaştı. Olay yerine ulaşan ekipler yangın söndürme çalışmalarına kısa sürede başladı. Camikebir Mahallesi'nde bulunan evlerin birbirine yakın olması nedeni ile itfaiye ekipleri alevlerin diğer evlere ulaşmaması için büyük bir mücadele verdi. Ekiplerin müdahalesi ile alevler kontrol altına alındı ve yangının diğer evlerine yayılma tehlikesi ortadan kalktı.

Korku dolu anlar

Çatıda başlayan yangın Camikebir Mahallesi'nin duman içinde bırakırken, aynı sokakta oturan vatandaşların yaşadığı korku dolu anlar yangının söndürülmesi ile sona erdi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale sırasında enerji nakil hatlarında da küçük ölçekli bir patlama yaşandı.

Çıkış nedeni belirlenemedi

Yangının çıktığı iki katlı ev tamamen kullanılamaz hale gelirken yangının çıkış nedeni ise belirlenemedi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinin 2 katlı evde çıkan yangının sebebinin belirlenebilmesi amacıyla evde çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft