Menteşe'de her yer kırmızı

Menteşe'de her yer kırmızı
Eklenme : 26.11.2020 13:51:00
Görüntülenme: 2327

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde koronavirüs vakalarında artış yaşanmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasında Menteşe'nin riskli bölgeleri işaretlenmeye devam ediyor.

Uygulamada Menteşe İlçesinin büyük bir kısmı yüksek riskli alan olan kırmızıya boyanırken bazı kırsal mahallelerinde riskin gittikçe arttığı görüldü.  

Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasında Menteşe'de Saburhane Cami ve etrafı komple kırmızıya boyanırken, Abdi İpekçi Caddesi, Zihni Derin Caddesi, İsmet Caddesi, Emek Caddesi, Hasan Ali Yücel Caddesi, Zübeydehanım Caddesi gibi yoğun bölgeler tamamen yüksek riskli alanlar arasında yer aldı.

Sağlık Bakanı açıklamıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçmiş ve 15 ilde son bir haftada vaka sayılarındaki artışın yüzde 50'nin üzerine çıktığını açıklamıştı. Muğla'da açıklanan 15 il arasında yer almıştı.

2 günde 5 ölüm

Menteşe'de vaka sayıları ile birlikte Covid 19 nedeniyle ölenlerin sayısı da artamaya devam ediyor. Son iki gün içerisinde Menteşe'de 5 kişi Covid 19 nedeni ile hayatını kaybetti. Uzmanlar vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini belirtirken, çok gerekmedikçe evden çıkılmaması konusunda uyarılarda bulunmaya devam ediyor.  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft