Menteşe Belediyesi'nin bu yıl 6.sını düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı.

Menteşe Belediyesi'nin bu yıl 6.sını düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı.
Eklenme : 8.10.2021 22:43:00
Görüntülenme: 919

Şenlik baca yakma ile başladı
Menteşe Belediyesi'nin bu yıl 6.sını düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı.
Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi'nin bu yıl 6.sını düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenliğe, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla Milletvekilleri, İyi Parti Muğla Milletvekili, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı, CHP Muğla İl ve İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Muhtarlar, Sendika Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, spor kulüpleri, dernekler ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Muğla Zihinsel Engelliler Derneği ve Menteşe Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile başlayan şenlik Menteşe Belediyesi'nin proje ve hizmetlerinin anlatıldığı slayt gösterisi ile devam etti.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, şenliğin açılışında yaptığı konuşmasında, "Altıncısını düzenlediğimiz Menteşe Kültür ve Sanat Şenliğimize hoş geldiniz. Sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu, en önemlisi özgürlükler kenti Menteşemizde sizlerle birlikte olmaktan ve sizlere hizmet etmekten mutluyuz, gururluyuz.  Menteşe Belediyesi olarak 7 yıldan bu yana projelerimizi ve hizmetlerimizi sizlerle paylaştık. Sizlere hizmet için, Menteşe'yi birlikte yöneteceğiz diyerek yola çıktık.  Muhtarlarımız ve halkımızla birlikte bu zamana kadar Menteşe'yi yönettik. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte uyum içinde çalıştık. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Halkımızın sorunlarını yerinde tespit ediyor, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev geziyoruz. İki belediye olmamamızın da verdiği avantaj ile her vatandaşımıza hizmet götürüyoruz. Çünkü biz insana dokunan hizmet üretiyor, siyaset yapmıyoruz. Pandemide ve orman yangınlarında belediyeler olarak neler yaptığımız herkes gördü. " dedi.
Gürün, Menteşe Muğla'nın Başkenti
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, "22 yıldır bu şenliği yapıyoruz. Muğla Belediyesi zamanında başlayan şenlikler şimdi Bahattin Başkanımız ile Menteşe Belediyesi olarak devam ediyor. Bu şenliklerinin en önemli özelliği bizleri bir araya getirmesi. Bahattin Başkanımızı tebrik ediyorum.  Bu yıl 6. 'sı düzenlenen Menteşe Kültür ve Sanat Şenliklerini daha da geliştirerek devam ettiriyor." dedi.   
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, "Muğla'nın kendine has özellikleri ve güzellikleri olan bir kent. Muğla'yı Ankara'dan yakından takip ediyoruz. Özellikle orman yangınlarında verdiğiniz mücadeleler takdiri hak ediyor. Muğla'nın CHP'li belediyeleri çalışıyor." dedi.
CHP ve İyi Parti Muğla Milletvekillerinin de birer konuşma yaptığı program, davul zurna eşliğinde kortej yürüyüşü, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft