Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yangın bölgesinde vatandaşlar ile bir araya geldi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yangın bölgesinde vatandaşlar ile bir araya geldi
Eklenme : 6.08.2021 15:41:00
Görüntülenme: 2348


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 4 günden bu yana orman yangını ile boğuşan Muğla'nın Menteşe İlçesi'ne bağlı Kozağaç Mahallesi'ne gelerek incelemelerde bulundu.

Kadir Tamer

Kozağaç ziyaretinde Mahalle Muhtarı Kadir Gümüş ile bir araya gelen Muharrem İnce bir süre vatandaşlar ile sohbet etti. 

3 günden bu yana Muğla'da orman yangınlarının çıktığı bölgelerde bulunduğunu kaydeden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "3 günden bu yana Muğla'yı geziyoruz. Daha önce Yatağan'daydım. Gördüklerim şunlar. Vatandaşın müthiş bir dayanışma gücünü gördüm. Gerek Yatağan'da, gerek burada, gerek Manavgat'ta müthiş bir dayanışma içerisinde yurttaşlarımız çalışıyorlar. Ama ormanların kimin yaktığını bilmiyoruz bunu öğreneceğiz. Buluruz kimin yaptığını. Terör örgütümü, ihmalmi bunun hepsi çözülür. Ama kimin söndüremediğini kesin biliyoruz, devlet" dedi.

Çevre sorunlarını tartışmalıyız

Türkiye'nin çevre sorunlarını konuşması ve tartışması gerektiğini kaydeden Muharrem İnce, "Nehirlerimizden zehir akıyor, ormanlarımız yanıyor,  göllerimiz kurudu, denizlerimizde musilaj oldu. Herhalde önümüzdeki günlerde en fazla konuşacağımız konu çevre sorunları olacak diye düşünüyorum. Eğer bunu tartışmazsak, yani ülkenin bir yanı selle boğuşurken diğer yanı yanıyorsa ve bunu biz millet olarak, 85 milyon olarak bu küresel iklim değişikliğini, siyaset kurumunun tüm bileşenleri olarak konuşmazsak, tartışmazsak başımıza çok daha büyük felaketler gelecek diye düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte en fazla tartışmamız gereken konu bu iklim değişikliği olmalı" dedi.

Daha sonra vatandaşlar ile bir araya gelen ve sohbet eden Muharrem İnce Kozağaç Mahallesi'nden ayrıldı.