Ahmet Aras’a nafile namaz kıldırıyorlar!

CHP NE YAPIYOR?

31 Mart Yerel Seçimi için geri sayım hızlandı. Şunun şurasında 17 gün kaldı.

Şu anda Büyükşehir adayları için en değerli şey ‘zaman’... Özellikle Ahmet Aras ve Metin Ergun için çok daha değerli... Çünkü onlar seçim sürecine Aydın Ayaydın’dan geç dahil oldular. Aras ve Ergun, Ayaydın’ın üç kere gittiği yerlere daha yeni gidiyor. Ahmet Aras örneğin Datça’ya daha yeni gitti. Seydikemer’e gitmedi. Buna karşılık Kavaklıdere’ye 2 kere giderken, Yatağan’a, özellikle Menteşe’ye kaç kere geldi bilen yok! Bir CHP’li bana şikayetle“Adam Menteşe’den çıkamadı” deyip şu ifadede bulundu:

Ahmet Aras’a nafile namaz kıldırıyorlar. Sanki Kavaklıdere’de seçim alınacak. Yatağan’ı Menteşe’yi Ahmet Aras ile kurtaralım diye Büyükşehir’den olacaklar.

CHP’nin İl Seçim Koordinasyon Merkezi bende hayal kırıklığı yarattı. Bir kasıtlarının olduğunu sanmıyorum, ama koordinede bir sıkıntı var galiba... Üstelik o Koordinasyon Merkezinde 22. Dönem Muğla Milletvekili Dr. Ali Arslan gibi deneyimli bir isim de bulunuyor...

Partililer, “Koordinasyon Merkezi’ndekiler ilçelerden Aras ile fotoğraf veriyor. Koordinasyon Merkezi’nde kim görev yapıyor?” diye soruyorlar...

xx xx xx

Bir CHP’li dosta sordum. “Ben de şaşkınlık içindeyim. Sen gazetecisin, paylaşılan haberlere bak Aras’ın en çok gittiği ilçe Menteşe, sonra Yatağan... Seçimi Ahmet Aras ile almaya çalışıyorlar. Milas’ı Fevzi Topuz ile alıyorlar. Orada Aras’a ihtiyaç yok. Tersine Bodrum’da Fevzi’ye ihtiyaç var. Tabii Menteşe’de bir Fevzi bulamadılar. Şurada kaç gün kalmış, Menteşe’yi kurtaracağız diye Aras’a Büyükşehri kaybettirecekler” dedi.

Dinlerken baktım kaldım. O “Ahmet Aras’ın Marmaris’e, Ula’ya gitmesi lazım. Menteşe gibi Datça’da kayıp. Aras’ı Kavaklıdere’ye değil, Köyceğiz’e, Ortaca’ya götürsünler. Sanki oraları gözden çıkarmışlar. Ben hiç böyle bir seçim görmedim. Dilim varmıyor, ama sanki seçimi kaybettirmek isteyenler var... İnşallah abartıyorumdur..” diye devam etti.

Bence hiç de abartmıyor. Benim gözlemlerimde aşağı yukarı aynı...

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Aydın Ayaydın üç kere basın önünde “yapacaklarını” paylaştı. Ahmet Aras ne paylaştı? Aklınızda Aras’ın projem dediklerinden ne var, Aydın Ayaydın’dan ne var?

Muğla, Ayaydın’ın projelerini ezberlemeye başladı... Sanıyorum Ahmet Aras’ta projelerini 15 Mart’ta paylaşacak...

 

xx xx xx

Mübarek Ramazan Ayının bugün 4’ncü günü...

İYİ Parti Büyükşehir adayı Metin Ergun ayın ilk iftarını evinde mi geçirdi bilmiyoruz, bir paylaşımı olmadı. AK Parti Büyükşehir Adayı Aydın Ayaydın, “Bir ramazanı daha karşıladık çok şükür. İlk iftarımızı Bodrum Yakaköy sakinleri ile beraber yaptık. Herkese huzur içinde hayırlı bir ramazan ayı diliyorum.” diye paylaşımda bulunurken, CHP Büyükşehir Adayı Ahmet ArasHerkese huzur içinde hayırlı bir ramazan ayı diliyorum. Ramazan ayının ilk iftarını #Köyceğiz ilçemizin Zeytinalanı Mahallesi'nde hemşehrilerimle beraber açıp, sofralarımızı paylaştık. Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını ve tutulan oruçların kabul olmasını dilerim.” diye paylaşımda bulundu.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş başkanlığının Perşembe Pazarı’ndaki son iftarında ilk kez yalnız kalmış. Büyükşehir Başkanı Osman Gürün yokmuş, Bahattin başkan adına üzüldüm... İlk iftardan “Hayırseverlerimizin katkıları ile belediyemiz aşevinde özenle hazırlanan iftar yemeğinde, hemşehrilerimize yemeklerini dağıttık.” diye paylaşım yaptı.

Her zamanki kalabalıkmış ve çoğunluğu üniversite öğrencisiymiş. Aslında Kötekli’de de iftar yemeği verilse güzel olur. Belki seçilecek yeni başkan düşünür bunu... Üniversitelilere iftar Büyükşehre de yakışır...

Tabii Menteşe adayı Gonca Köksal ilk iftarda Bahattin başkanın yanında olabilirdi, ama O

bir platformun iftarını tercih etmiş. Bu işleri de Koordinasyon Merkezi koordine edecek değil ya...

Belki Ahmet Aras olsaydı hep beraber Perşembe Pazarında olurlardı... Şaka bir yana Gonca Köksal ilkokula başlayan çocuklar gibi, hani alışsın diye anne çocuğunun yanında sıraya oturur ya...

Neyse zaman önemli... Zamanı harcayanlar adayı da harcarlar...

xx xx xx

MUĞLA’DA İYİ PARTİ VAR MI?

Ben Muğla’da İYİ Parti’yi sadece Menteşe’de Hüseyin Nizamoğlu ve Fethiye’de Behçet Saatcı ile var diyorum. Onları Whatsapp ta “Basın Grupları”ndan izliyorum. Büyükşehir Adayı Metin Ergun ve diğerlerinin grubu yok...

Tabii ön yargılı olmamalı... Basın ile ilişkileri vardır da benimle olmayabilir.

Ancak her gazeteci gibi basını da takip ediyoruz. Ne yaptıklarına ne ettiklerine dair pek de görünür değiller. Ancak ORC Araştırma’ya sorarsanız, AK Parti Adayı Aydın Ayaydın ile yarışıyor... Neredeyse Metin Ergun, Ahmet Aras’ın arkasından ikinci... Ali Acar da Marmaris’te yeğeni Acar Ünlü ile yarışıyor. Marmaris’te de Muğla’da da AK Parti yok...!

Neyse sözün özü İYİ Parti Muğla’da Hüseyin Nizamoğlu ve Behçet Saatcı ile var. Üstelik Saatcı bana göre seçimi garantilemiş görünüyor...

xx xx xx

AK PARTİ’NİN YÜZÜ AYDIN AYAYDIN’LA GÜLÜYOR...

Doğruyu söylemek gerekirse bu yerel seçim Muğla’da AK Parti açısından önceki yerel seçimlerden oldukça farklı. AK Partililer daha heyecanlı ve umutlular.. Çünkü Büyükşehir Adayı Aydın Ayaydın ile AK Parti’ye bir sinerji, bir enerji geldi.

Televizyon kanallarını çok iyi kullanan Aydın Ayaydın, adeta “seçmeni projeye boğdu”... Seçilirse, yarısını hayata geçirebilse Muğla alt yapı ve üst yapı sorunlarını halletmiş bir il haline gelebilir.

Bodrum’da Mehmet Tosun oldukça iddialı. Karşısında CHP adayı Tamer Mandalinci’nin iddialı olduğunu söylemek zor.

Bodrum’da da vitrinde Ahmet Aras var... Aras ile Tosun yarışıyor ve seçim ortada... Mehmet Tosun kazanırsa şaşırmam...

AK Parti Milas’ta seçimi Barış Saylak ile almıştı, ama ne olduysa Rüştü Yiğitkaya’yı getirdiler. Metin Ergun Muğla’da ne kadar başarılı ise Yiğitkaya da Milas’ta o kadar başarılı... Yatağan, Kavaklıdere, Seydikemer değişmez. Datça’da CHP’nin eski Parti Meclisi (PM) Üyelerinden Nazmiye Halvaşi de Bağımsız aday Mesut Yar’a çalışıyormuş. Şaşırdım. Datça’yı Cumhur İttifakı adayı Feyzullah Gülada alırsa da şaşırmam... Ula’yı Mehmet Caner ile CHP geri alabilir. Dalaman’ı kestirmek zor, AK Parti’nin eski başkanı, şimdi DP Belediye Başkanı adayı Dr. Beyhan Korkut son anda kimi desteklerse seçimi o alabilir. Ortaca, CHP adayının zayıflığına rağmen ortada görünüyor... Köyceğiz de ortada...

AK Parti Kavaklıdere, Seydikemer, Yatağan yanında Köyceğiz, Ortaca, Dalaman’ı koruyup Datça ve Bodrum’u alırsa Aydın Ayaydın, Metin Ergun’a rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı olur...

Marmaris, Menteşe’mi? Marmaris’i CHP alır. Menteşe’de Şadi Ballı arayı kapatacak gibi görünüyor, hata yapan kaybeder...

xx xx xx

MENTEŞE’DE GONCA KÖKSAL’IN KENDİSİ HATA

CHP Menteşe Belediye Başkanı Adayı Gonca Köksal önceki gün (12 Mart 2024 Salı) saat 15.42 de (Ahmet Aras ve İl Başkanı Zekican Balcı ile Vali İdris Akbıyık, Adliye mensupları ve il müdürleri ziyaretlerini saymazsak) “Sahnedeyiz?” başlığı altında şu paylaşımı yaptı:

Tiyatrosu olan bir şehirde kötülükler çirkinlikler sürüp gitmez.

Muğla Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği'ni ziyaret ettik. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ahmet Aras'tan da aldığımız sözle Muğla'mızı gerçek bir kültür ve sanat şehri yapacağız.

Yukarıda “ilkokula başlayan çocuk gibi” dedim ya, Ahmet Aras’sız olmuyor...!

Nitekim Gonca Köksal, önceki gün Ahmet Aras, İl Başkanı Zekican Balcı ve Milletvekili Cumhur Uzun ile birlikte Menteşe Belediyesi’nin Perşembe Pazarı’ndaki geleneksel iftarında Bahattin Gümüş’ü sevindirdi. Bilmiyoruz tabii, belki de Ahmet Aras’ın Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından böyle koordine edilmiştir...

xx xx xx

Aslında bu yazı dün yayınlanacaktı, araya dünkü yazı girince bugüne kaldı. Dün yayınlansaydı “Menteşe’de Gonca Köksal’ın Kendisi Hata” başlıklı bölüm olmayacaktı. Son gelişmelerle dün ekledim.

Bahsediyoruz ve Aslında” ara başlığı altında, Gonca Köksal’ın birkaç gün önce “Tele 1” de katıldığı programdan söz edecektim. Laflarını ve gaflarını mercek altına alacaktım.

Yarın bakarız...

Tutulan oruçlar, edilen dualar kabul olur inşallah...

-------------------

GÜNÜN SÖZÜ; Ne kadar yürürsen yürü; arkanda bıraktığın yol kadar güçlü, ve henüz yürümediğin yol kadar zayıfsın. --Boris Vian

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Özcan Özgür - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hamle Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hamle Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hamle Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hamle Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

İbrahim Ilhan - Ula lı yapılan hizmetleri görür. Özay Başkan'a gerekli desteği verir. Heba olan geçmiş yılları göz önünde bulundurur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mart 07:50