AK Parti Mitinginden notlar AYAYDIN VE GÜLTEKİN MUTLUYDU...

KAÇ BİN KİŞİ TARTIŞMASI

Muğla geçen hafta 28 Şubat Çarşamba günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’i ağırlarken, 3 Mart Pazar günü de Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı.

Menteşe’de Atatürk Bulvarı’nda önceki gün saat 13.00 de yapılacağı duyurulan miting, aynı gün yapılan sınav nedeniyle saat 15.00’e alındı ve saat 16.00’ya sarktı. Ancak erken saatlerde gelmeye başlayan yurttaşlar Atatürk Bulvarı’nı öğleden önce doldurmaya başladılar. Erdoğan, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü önünde kurulan sahneden Atatürk Bulvarı’ndaki coşkulu kalabalığa seslenirken “Şu anda karşımdaki katılımın rakamı 50 bin. Ramazan ayının rahmetli ve bereketli iklimine yaklaşıyoruz. İnşallah beraberce bayramdan önce 31 Mart'ta milli iradenin bayramını yaşayacağız.” dedi...

Bu katılım sayıları her seçimde tartışma konusu olur ve partiler, partililer karşılıklı katılım sayılarını pek kabul etmezler. Önceki günkü miting için 40’ı duymadım da “Eh işte 30 bin olabilir” diyenler var.

Miting değil, ama CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katıldığı CHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras’ın “Seçim Koordinasyon Merkezi” açılışı ve aday tanıtım töreninde “Bence 5000 kişi var yok gibiydi.”... Açılış ile ilgili yazımda böyle demiştim...

xx xx xx

ÖZGÜR ÖZEL 3-5 BİN KİŞİ İLE UĞURLANDI!

Dün arayan bir CHP’li eski belediye başkanı dost “Sen 5 bin diye yazdın, ama orada 3 bin kişi anca vardı.” diyerek şöyle devam etti:

Koca genel başkanı kurşunlu caminin önündeki 3 bin kişilik alandan uğurladık. Bunun vebali xe CHP örgütünün. Ben il başkanı olsam ilçelerden, olmadı Aydın’dan takviyeli insan yığardım oraya. İl Başkanı talimat verse sadece Fevzi başkan (Topuz) 10 bin kişi yığardı oraya. Elbette AK Parti mitingine belediye başkanları çalışanlarını da taşımışlardır. Buna karşılık sadece Büyükşehir’de en az 5 bin kişi çalışıyor. Menteşe’de de en az bin kişi vardır. Genel Başkanın onure ettiği Osman Gürün ve Bahattin Gümüş personelini çağırsa orada 10 bin kişi olurdu.

O açılışa aslında ben de takıldım. Seçime bugün 26 gün kaldı. Ana muhalefet partisinin liderinin zamanı sadece bir seçim koordinasyon merkezi açılışı için harcanır mı? Ya da bir genel başkan bir blöfçünün oyuncağı haline getirilir mi? Durum o kadar mı sıkıntılı?

Ben İl Başkanı olsam, o gün açılış ve miting düzenlemesi yapardım. Önce açılışı yapar, açılışa katılanlarla en önde genel başkan ve belediye başkanları, başkan adayları ile Atatürk Bulvarı’na mitinge yürüyüş gerçekleştirirdim. Yaratacağım coşkulu kalabalıkla sinerji yaratırdım...

Yoksa örgüt böyle bir gövde gösterisini yapabilecek gücü, cesareti kendinde göremiyor olabilir mi?

Aklımda deli sorular.

Sanki ayak sürüyenler var...!

Nitekim, önceki gün Bodrum’da da “CHP Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi” açılışı vardı. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın da katıldığı etkinlik miting havasında geçmiş, ama katılım Menteşe’de olduğu gibi düşük kalmış. CHP kurmaylarının bunu sorgulamalarında yarar var...

xx xx xx

GÜLTEKİN AKÇA’NIN KEYFİ YERİNDEYDİ

Önceki gün Atatürk Bulvarı’ndaki kalabalık 50 bin yoksa da 40 binden az değildi. Öyle ya da böyle önceki günkü miting, AK Parti’nin genel seçimindeki mitinginden çok daha kalabalıktı... En önemlisi CHP’li eski başkan dostumun da gözlemlediği gibi ‘coşkulu ve heyecanlı’ bir kalabalıktı. Ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Muğla İl Başkanı Gültekin Akça’nın da keyfi yerindeydi... Doğrusu ben İl Başkanı Akça’yı uzun zamandan buyana ilk kez, üstelik coşkuyla gülerken gördüm. Başta Büyükşehir adayı Aydın Ayaydın olmak üzere herkes halinden memnun görünüyordu.

Konuşmasının bir bölümünü de Aydın Ayaydın’a ayıran Cumhurbaşkanı ErdoğanBiliyorsunuz Muğla'da Aydın hocamızı aday gösterdik. Kendisi ülkemizin akademide, bürokraside, siyasette tecrübeli en saygın en çözüm odaklı isimleri arasında yer alan bir hocamızdır. Sadece bu tercih bile şehrimizi hak ettiği eserlere ve hizmetlere kavuşturma konusundaki kararlılığımızın ifadesidir” ifadelerini kullandı.

Bu ifadelerin yanında, ErdoğanGerek bizim gerek Aydın hocamızın pek çok projesi var” derken, kampanyasında “Muğla’da doğal gaz yok. Her yerinde olacak” diyen Aydın Ayaydın’a “Arkandayım” dercesine şunları söylüyordu:

Gerek bizim gerek Aydın hocamızın pek çok projesi var. Menteşe'ye, Yatağan'a, Ula'ya, Kavaklıdere'ye ve Bayır'a doğal gaz arzı sağladık. Önümüzdeki dönemde Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Ortaca ve Seydikemer'e de doğal gaz arzını sağlamayı planlıyoruz.

Sanıyorum Aydın Ayaydın önceki gün Genel Başkanı Erdoğan’dan sonra en çok alkış alan olduğu için değil, aynı zamanda Erdoğan’ın övgüleri ve sözleri ile de moral buldu, mutlu oldu...

 xx xx xx

SEÇİLSE DE SEÇİLMESE DE İKİ KÖRFEZ TEMİZLENECEK

Aydın Ayaydın adaylığı ilan edildikten sonra kanal kanal gezerken, saydığı projelerden en çok akılda kalan “Muğlalıları denize kavuşturacağım. Marmaris ve Fethiye körfezlerini balçıktan kurtaracağım.” sözleri oldu. “Aydın Ayaydın’ın mega projesi” denilebilecek bu vaade ben dahil kimse inandırıcı bulmamıştı. O da “Gemiler 15 Şubat’ta Fethiye’de olacak” diye de eklemişti.

Ve 15 Mart geçti, “Bu sözler balonmuş” denirken, Erdoğan’ın da talimatıyla gemilerden biri geçen hafta sonunda Marmaris’e geldi. Sanıyorum mutluluğu biraz da bundan.

Ayaydın, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bakanlıkların bölge için çalışma başlattığına işaret ederek, bu kapsamda iki gemi görevlendirildiğini dile getirirken “Turizmin kalbi Muğla'da deniz yoksa turizmden de söz edilemez. Bu cennet köşelere gözümüz gibi bakmalı, onların en ufak sorununu gözardı etmemeliyiz. Gemilerden ilki Marmaris'e gelip demirledi. İzmir'den yola çıkan ancak hava muhalefeti nedeniyle Didim Limanı'na girmek zorunda kalan ikinci geminin de 48 saat içinde körfeze ulaşması bekleniyor.” dedi.

Fethiye ve Marmaris körfezlerinde oluşan balçığı ve deniz kirliliği sorununu, seçimlerden bağımsız çok önemsediğini belirten Aydın AyaydınS.O.S çağrımız karşılığını buldu. Marmaris ve Fethiye körfezleri temizleninceye kadar takipçisi olacağım. Burada gemilerin çalışmalarını bizzat izleyeceğim. Kazansam da kaybetsem de Marmaris ve Fethiye körfezlerinin temizlenmesi için mücadele edeceğim. ifadesinde bulundu.

Aydın Ayaydın, “Muğla’nın Dalan’ı” olmaya kararlı görünüyor...

Bilmeyenler vardır, Bedrettin Dalan İstanbul’da Haliç’i balçıktan kurtarmıştı...

 xx xx xx

AYDIN AYAYDIN DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Atatürk Bulvarı’na beklenirken, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Bodrum ve Fethiye ile birlikte Menteşe’ye yeni stadyum müjdesi verdi... “Sizlerin desteğiyle, sizleri bu tembel, beceriksiz yönetimden kurtarmaya az kaldı.” diyerek Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirirken şöyle devam etti:

Allah kısmet ederse 1 Nisan’dan itibaren Muğla’da gerçek belediyecilikle tanışacaksınız. 25 yıldır burayı idare edenler, sizi ihmal edenler, yolunuzu yapmayanlar, suyunuzu getirmeyenler, altyapınızı yapmayanlar gidecekler. Onların yerine iş yapacak gerçek belediyeciliği size hizmet olarak ayağınıza getireceğiz. 53 gündür Muğla’nın bütün ilçelerini, bütün sokaklarında, evlerini tek tek geziyorum. Herkesi bağrıma basıyorum. Sizler beni bağrınıza basıyorsunuz. Şunu görüyorum. Herkes hizmete susamış. Muğlalılar belediyecilikten bugüne kadar nasibini alamamışlar. Çünkü sizleri unutmuşlar. Onlar koltuk meraklısı. Koltuğa gelip oturup yapışmışlar. Biz koltuk meraklısı değiliz. Koltukta değil sizlerin gönlünde yer yapmak istiyoruz.

 xx xx xx

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından yanına AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça ile MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat’ı alarak Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın ile ilçe belediye başkan adaylarını tek tek sahneye çağırdı. Kendisinden sonra en çok alkışı Aydın Ayaydın alırken 13 ilçe belediye başkanı adayı içinde de Bodrum Belediye Başkanı adayı Mehmet Tosun ve Menteşe Belediye Başkanı adayı Şadi Ballı’nın en çok alkışı alması dikkati çekti.

Daha sonra sahneye AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Nihat Zeybekci, Fatma Betül Sayan Kaya ve Çiğdem Karaaslan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın'ın kızı AK Parti İstanbul Milletvekili Derya Ayaydın ve AK Parti Muğla milletvekilleri davet edildi.

Bir lider var yanımızda, inandığımız yolda baş koyduk davamıza” ve “Dere tepe gideriz, kapı kapı gezeriz, yorulmak nedir bilmeyiz” sloganları ile adayların tanıtım afişlerine yer verilen miting alanında yanındakilerle kalabalığı selamlayan Erdoğan31 Mart’ta seçimi kazanma sözü” aldı... Mitingden sonra Marmaris’e geçen Erdoğan burada Yazıcı Otel’de Muğla’nın STK ve Meslek Odası Başkanları ile bir araya geldi. Erdoğan burada da enflasyon ve büyüme konusunda, “Fiyat istikrarı ve anti enflasyonist yaklaşımdan taviz vermeden büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz, atacağız” dedi.

-----------------

GÜNÜN SÖZÜ; Çevrendekileri alçaltarak değil, kendini yükselterek büyüyebilirsin.--Wilhelm Reich

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Özcan Özgür - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hamle Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hamle Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hamle Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hamle Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.