KGK Muğla Temsilcisi Hayati Nizamoğlu: "Aşılamada basın çalışanlarına öncelik verilmeli"

KGK Muğla Temsilcisi Hayati Nizamoğlu: "Aşılamada basın çalışanlarına öncelik verilmeli"
Eklenme : 17.02.2021 13:49:00
Görüntülenme: 1534

Küresel Gazeteciler Konfederasyonu (KGK) Muğla İl Temsilcisi ve KGK Duayen Gazeteciler Kurul üyesi Hayati Nizamoğlu, kamu görevi üstlenen basın mensuplarına Covid 19 aşısı kapsamında öncelik verilmesi gerektiğini söyledi.

Kadir Tamer 

Covid 19 pandemisi ile mücadelede Türkiye'de toplumsal bağışıklılığı sağlamak amacıyla başlatılan aşılama çalışmalarının çok önemli olduğuna dikkati çeken Hayati Nizamoğlu, bu süreçte kamunun haber edinme hakkı çerçevesinde fedakarca görevlerini sürdüren gazetecilerin, koronavirüse karşı korunmaları amacıyla aşıda öncelik verilmesinin yerinde bir karar olacağını söyledi.

Gazetecilerin, halkın bilgiye erişimini sağlamak için pandemi sürecinde de gece gündüz demeden zor şartlar altında çalıştığını, bu uğurda canını riske attığını belirten Nizamoğlu, "Kamu adına çalışan meslektaşlarımızın yapılacak aşı sonrası virüsle ilişiği kesilerek, sağlıklı ortamlarda görev yapması bir an evvel sağlanmalıdır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürlüğü verilerine göre Muğla'da il genelinde günlük, haftalık ve aylık gazeteler olarak 42, bunlara radyo-televizyon ve dergileri de eklersek 65 medya kuruluşumuz bulunmaktadır. Bu kuruluşlarda yaklaşık 250 meslektaşımız görev yapıyor. Sağlık çalışanlarından sonra tıpkı güvenlik güçleri ve benzeri lojistik işler yapanlar gibi gazeteciler de sahada çalışmak, haber kovalamak ve toplumsal görevini yerine getirmek zorundadır. Bu anlamda Sağlık Bakanlığının onayıyla gazeteci meslektaşlarımızın, gazete basım ve dağıtımını üstlenen personelinin de belirlenecek program dahilinde kısa sürede aşılanması önem arz etmektedir. Yetkililerin meslektaşlarımızın sağlığına sahip çıkmasını istiyoruz" dedi. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft