Karya GSK Basketbol Yıldız takımı durdurulamıyor

Karya GSK Basketbol Yıldız takımı durdurulamıyor
Eklenme : 3.11.2021 15:42:00
Görüntülenme: 1681

Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü U16 Basketbol takımı Marmaris Belediye'nin ardından Türdü Basketbolu'da mağlup ederek yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Antrenör Tuğberk Maviş yönetiminde, Özgür, Bilge Kaan, İlker, Hasan Berk, Berk Eliküçük, Kemal, Ege Çağan, Muzaffer, Ege Kılıçaslan, Talha, Ahmet Ege ve Orçun'dan oluşan ekip ilk karşılaşmada deplasmanda Marmaris Belediye karşısında 83-44 galip geldi. İkinci karşılaşmasında Menteşe Spor Salonunda rakibi Türdü Basketbolu 79-56 mağlup etmeyi başaran Karya GSK Basketbol takımı şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olduğunun sinyalini verdi.

Sporcuların Muğla Basketbol Akademi Spor okullarından yetiştiğini belirten Muğla Karya GSk Basketbol Takımı Antrenörü Tuğberk Maviş, "Muğla'da kulübümüz bünyesinde çalışmalarını sürdüren Muğla Basketbol Spor Akademisi Basketbol Spor okullarında 5-6 yaşından itibaren sporcu yetiştiriyoruz. 5-6 yıldır devam eden çalışmalarımızın artık yavaş yavaş meyvesini almaya başladık. Ailelerin de destekleri ile çok güzel işler yapıyoruz. Pandemi döneminde sporcularımız biraz geri kalmış olsalar da gereli tedbirleri alarak idmanlarımızı aksatmamaya çalıştık. Takımda her şeyden önemlisi çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Bu da başarıyı getiren önemli faktörlerden biri. İki karşılaşmada da sporcularım çok güzel ve istekli mücadele ettiler. Hepsini kutluyorum. Fakat daha ligin çok başındayız. Çok güçlü takımlar var. Hedefimiz şampiyonluk ama bir şeyler söylemek için henüz çok erken" dedi.

Muğla Karya GSK Basketbol takımı bu hafta şampiyonluğun bir diğer adayı Yeşil Marmaris ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft