KADES uygulaması kullanıma açıldı

KADES uygulaması kullanıma açıldı
Eklenme : 3.12.2020 16:30:00
Görüntülenme: 2560

Emniyet Genel Müdürlüğü' nün Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet mağduru kadınların akıllı telefonlarına yükleyebilecekleri uygulama ile 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak yardım almalarını sağlamak amacıyla Asayiş Dairesi Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı işbirliğinde hazırlanan "Kadın Acil Destek Uygulaması(KADES)" çalışmaları tamamlanarak 24.03.20018 tarihinde kadın vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

Akıllı telefon kullanıcısı kadınların Google Play Store veya Apple Store sanal mağazalardan indirebileceği KADES uygulaması ile TC. Kimlik numarasını girerek ve sonrasında EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirilebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşmaları, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalenin sağlanması amaçlanıyor.

KADES tanıtımları devam ediyor

Uygulamanın kullanıma açılmasının ardından Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tanıtım çalışmaları başladı.  

Muğla Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"KADES uygulamasının tanıtımı ile ilgili olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında ve sonrasında Muğla İl genelinde Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde "şiddete karşı tek dokunuş" sloganı ile aşağıdaki faaliyetler yapılmıştır. 25.11.2020 günü Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan etkinliklere Asayiş Şube Müdürlüğü olarak katılım sağlanarak, Menteşe İlçemiz Sınırsızlık meydanı ile Rüya AVM içerisinde, ayrıca diğer tüm İlçelerimizde; vatandaşın ve trafiğin yoğun olduğu yerlere stant kurularak hazırlanan KADES konulu el broşürlerinin dağıtımı yapılarak vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir. 26.11.2020 günü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Menteşe İlçemiz Sınırsızlık meydanında vatandaşın ve trafiğin yoğun olduğu yerlere stant kurularak hazırlanan KADES konulu el broşürlerinin dağıtımı yapılarak vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir. 27.11.2020 günü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Kötekli Mahallesi Yoğurtçu Parkında vatandaşın ve trafiğin yoğun olduğu yerlere stant kurularak hazırlanan KADES konulu el broşürlerinin dağıtımı yapılarak vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir. Muğla İl Merkezinde KADES konulu pankartlar halkın yoğun olduğu Cumhuriyet Meydanı, Sınırsızlık Meydanı, Adliye kavşağı, Marmaris-Denizli akıllı kavşağı ve Kötekli Mahallesi Sıtkı Koçman Cad. trafik ışıklarının bulunduğu kavşağa asılmıştır. Muğla İl genelinde Kamu kurum ve kuruluşlarına vatandaşın rahatça görebileceği yerlere KADES konulu afişler vatandaşın bilinçlenmesi amacıyla asılmıştır. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan KADES konulu el broşürü ve afiş dijital olarak dağıtılmak üzere tüm İlçe Emniyet Müdürlüklerine gönderilmiş ve tüm İlçelerimizden tanıtım ile ilgili bilgi istenilmiştir."


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft